OIE

EPCG-Solar gradnja će biti podizvođač za tri elektrane koje razvija privatni investitor

epcg solar gradnja oie podgorica cevo bijela korita

Foto: Alexander from Pixabay

Objavljeno

10.04.2023.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

10.04.2023.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

EPCG-Solar gradnja, ćerka firma državne Elektroprivrede Crne Gore, trebalo bi da bude izvođač radova prilikom gradnje tri projekta za proizvodnju energije iz obnovljivih izvora energije koje razvija privatna firma Obnovljivi izvori energije, registrovana u Podgorici.

EPCG-Solar gradnja je saopštila da je potpisala sporazum o saradnji sa preduzećem Obnovljivi izvori energije (OIE Podgorica) kojim je predviđena poslovno-tehnička saradnja na razvoju projekata obnovljivih izvora energije i to solarne elektrane Čevo, snage 225 MW, vetroelektrane Bijela, snage 118 MW, i vetroelektrane Korita.

EPCG-Solar gradnja je firma koju je EPCG osnovala kako bi sprovela program Solari EPCG-a koji podrazumeva instaliranje solarnih panela na krovovima domaćinstava i firmi uz pomoć i subvencije ove kompanije. Ali, očigledno da nije isključena ni mogućnost da firma pruža usluge na tržištu.

EPCG-Solar gradnja će pružati elektromonterske usluge za realizaciju tri projekta

Povodom potpisivanja ugovora Ranko Vuksanović, direktor EPCG-Solar gradnje, izjavio je da je OIE Podgorica prepoznali ovu firmu kao najboljeg potencijalnog partnera za realizaciju tri projekata kroz pružanje elektromonterskih usluga.

EPCG-Solar gradnja je već počela da širi obim poslovanja mimo projekta Solari, nudeći usluge na tržištu monterskih poslova u oblasti energetike, dodao je on.

Za projekte solarne elektrane Čevo i vetrolektrane Bijela izrađena je kompletna projektna dokumentacija

Dejan Milić, direktor firme OIE Podgorica, ubeđen je da će EPCG-Solar gradnja biti najbolji poslovni partner za izvođenje ovih poslova imajući na umu stručnost i profesionalnost njihovih kadrova.

Za projekte solarne elektrane Čevo i vetrolektrane Bijela izrađena je kompletna projektna dokumentacija, dok je projekat Korita još u fazi ispitivanja.

Sa realizacijom projekata krenuće se kada preduzeće OIE Podgorica dobije sve potrebne građevinske dozvole, a EPCG- Solar gradnja pružiće usluge ugradnje kroz tržišno konkurentnu ponudu, saopštila je EPCG-Solar gradnja.

Inače, Obnovljivi izvori energije dobili su od Vlade Crne Gore urbanističko-tehničke uslove za projekat Čevo, snage 225 MW.

U Crnoj Gori se razvija veliki broj projekata za korišćenje zelene energije, pre svega solara, pa trenutno dve najveće najavljene elektrane imaju snagu od 506 MW i 400 MW.

epcg solar gradnja oie podgorica cevo bijela korita vuksanovic milic
Ranko Vuksanović i Dejan Milić (foto: EPCG-Solar gradnja)
Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

EU znacaj zelene energije poljoprivredu i hranu

EU prepoznala značaj zelene energije za poljoprivredu i hranu

10. april 2023. - Obnovljivi izvori su prilika za farmere za adekvatno snabdevanje energijom i ostvarivanje prihoda, stoji u Viziji za poljoprivredu i hranu

energetska tranzicija poverenje klimatska neutralnost ciljevi energetska industrija

Srozalo se poverenje energetske industrije u dostizanje klimatske neutralnosti do 2050.

10. april 2023. - Poverenje energetske industrije u postizanje neto nultih ciljeva je na veoma niskom nivou, navodi se u izveštaju Saveta energetske industrije

srbija energteski bilans 2025. solar vetar

Srbija će 2025. dobiti solarne elektrane i vetroparkove snage 138 MW

10. april 2023. - Srbija će na mreži u ovoj godini imati vetroparkove snage 684,28 MW i solarne elektrane snage 113,56 MW, navodi se u Energetskom bilansu

Minhenska konferencija bezbednosti energetske bezbednosti Evropi

Minhenska konferencija o bezbednosti bacila dodatno svetlo na značaj energetske bezbednosti u Evropi

10. april 2023. - Nema evropske niti nacionalne bezbednosti bez energetske bezbednosti, obuhvaćene u raspravama na Minhenskoj konferenciji o bezbednosti