Električna energija

Neto dobit HSE prošle godine pala za 56% zbog smanjenja proizvodnje električne energije od 10%

Neto-dobit-HSE-prosle-godine-pala-za-56-zbog-smanjenja-proizvodnje-elektricne-energije

Foto: HSE

Objavljeno

13.06.2018.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

13.06.2018.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Neto dobit slovenačke državne energetske kompanije Holding Slovenske Elektrarne (HSE) prošle godine je pala za čak 56% u odnosu na 2016. godinu, na oko 19,7 miliona evra, kao posledica smanjenja proizvodnje električne energije od 10%, navodi se u godišnjem izveštaju HSE grupe.

U prošloj godini, HSE je proizvela ukupno 7,034 GWh električne energije, u poređenju sa 7,778 GWh proizvedenih prethodne godine.

Hidroelektrane su proizvele 17% manje struje nego u 2016., dok je proizvodnja u termolektranama opala za 4%, a u reverzibilnoj hidroelektrani Avče za 2%.

Nedostatak električne energije iz proizvodnje je nadoknađen kroz trgovanje, kaže se u godišnjem izveštaju.

HSE je prošle godine zadržala svoju vodeću poziciju u segmentu obnovljive energije u Sloveniji, sa 80% ukupne električne energije proizvedene iz obnovljivih izvora energije (OIE) u zemlji.

Neto dobit HSE grupe je prošle godine iznosila 7,71 milion evra, u poređenju sa 21,7 miliona evra prethodne godine.

Ukupni prihodi od prodaje HSE grupe su skočili sa 1,18 milijardi evra u 2016. godini na oko 1,59 milijardi evra prošle godine, dok je EBITDA pala sa 156,4 miliona evra na 135,4 miliona evra.

Tagovi:
Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

NGEN ulazi na trziste Letonije investicijom vrednom 50 miliona evra

NGEN ulazi na tržište Letonije investicijom vrednom 50 miliona evra

13. jun 2018. - NGEN Group je preuzeo sto odsto letonske firme Liepāja ESS da bi realizovao projekat baterijskog skladišta energije povezanog na prenosnu mrežu

eps profit struja brojilo

Profit EPS-a u 2025. porastao na preko 360 miliona evra

13. jun 2018. - Elektroprivreda Srbije je u 2025. ostvarila profit od 42,3 milijarde dinara, znatno više nego 2024. godine, kada je dobit bila 26,1 milijardu dinara

Kogenerativna postrojenja prepoloviti troskove uzgajivacu paradajza u Rumuniji

Kogenerativna postrojenja će prepoloviti troškove uzgajivaču paradajza u Rumuniji

13. jun 2018. - Jedan od najvećih rumunskih stakleničkih proizvođača paradajza proizvodiće i struju i toplotnu energiju, ali i prikupljati CO2 za vlastite potrebe

Severna Makedonija plan od 5 7 milijardi evra elektrane sisteme za skladistenje energije

Severna Makedonija objavila plan od 5,7 milijardi evra za nove elektrane, sisteme za skladištenje energije

13. jun 2018. - U ovogodišnjem planu Severne Makedonije ima 67 projekata elektrana od po najmanje jednog megavata, procenjenih na ukupno 3,74 milijarde evra