OIE

Počela isporuka turbina za vetropark Malibunar kompanije Elisio

Slika: Elicio

Objavljeno

08.08.2017.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

08.08.2017.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Isporuka delova turbina koje će biti postavljene u okviru vetroelektrane Malibunar počela je 8. avgusta, saopštio je investitor, belgijska kompanija Elisio (Elicio NV).

Dopremanje delova za vetroturbine od luke u Pančevu do lokacije vetroelektrane nastaviće se narednih dana zaključno sa petkom, saopštio je Elisio koji je ugovor za četiri turbine MM100 za vetroelektranu Malibunar sklopio sa nemačkim proizvođačem Senvionom.

Vetroelektrana Malibunar čiji će kapaciteti biti 8 MW, trebalo bi da bude puštena u rad do kraja godine. Očekivana godišnja proizvodnja je 23.8476 MWh, a vrednost investicije oko 13,8 miliona evra.

Elisio je sklopio sa Senvionom i ugovor o isporuci turbina za vetroelektranu Alibunar, koja će se graditi u blizini lokacije vetroparka Malibunar. Ugovor je skopljen za isporuku, instalaciju i puštanje u rad 21 Senvionove turbine MM100 od po 2 MW.

Planirano je da turbine budu instalirane u prvoj polovini 2018. godine.

Senivon će servisirati oba vetroparka u periodu od 15 godina.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

srbija vlada prozjumer solarna elektrana beograd siv 3

Vlada Srbije postavlja solarnu elektranu na zgradu SIV 3

8. avgust 2017. - Vlada Srbije je najavila da planira da postavi fotonaponske elektrane pojedinačne snage do 150 kW na tri objekta

Vilhelmshafen roman bernard baterijski sistem BESS NGEN Uniper nemačka

NGEN i Uniper grade baterijski sistem od 100 MWh u Nemačkoj

8. avgust 2017. - Baterijski sistem u Vilhelmshafenu balansiraće proizvodnju energije iz vetra i solara i doprineti većoj stabilnosti mreže

srbija dekarbonizacija ciljevi trosak investicije eps milan lakovic

Laković: Za postizanje ciljeva dekarbonizacije potrebno 27 milijardi evra

8. avgust 2017. - Srbiji je za dostizanje ciljeva dekarbonizacije potrebno 27 milijardi evra, izjavio je Milan Laković, izvršni direktor za finansije EPS-a

kina envision svet najveci vetar solar projekat

U Kini otvorena najveća svetska elektrana koja kombinuje vetar i solar

8. avgust 2017. - Najveća hibridna elektrana, koju na istoj lokaciji čine vetroturbine i solarni paneli, sada je u funkciji na Lesnoj visoravni