OIE

Uspešan prodor SANY Renewable Energy na evropsko tržište

sany renewable energy bef 2025

Foto: Balkan Green Energy News

Objavljeno

20.05.2025.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

20.05.2025.

Komentari

comments icon

0

Podeli

SANY Renewable Energy, jedan od pet najvećih svetskih proizvođača turbina za vetroelektrane na kopnu, ove godine je prvi put nastupio na Beogradskom energetskom forumu (BEF 2025), koji je održan 14. i 15. maja. Tom prilikom, kompanija je evropskom tržištu predstavila svoju najsavremeniju tehnologiju i integrisana rešenja za vetroelektrane.

SANY je privukao značajnu pažnju raznih stejkholdera tokom konferencije BEF 2025 zahvaljujući projektima vetroparkova Alibunar 1 i Alibunar 2, prvim investicijama ove kompanije u Srbiji, koja srpsko tržište vidi kao jedno od ključnih za svoje poslovanje u Evropi.

Učešćem na BEF 2025, SANY je demonstrirao svoju konkurentnost u oblasti čiste energije na globalnom nivou, ali i postavio čvrste temelje za dalje širenje na evropskom tržištu.

Inovativna tehnologija kompanije SANY privukla veliku pažnju investitora u vetroparkove

Kao najuticajnija energetska konferencija u Srbiji i na Balkanu, BEF 2025 okupio je vladine agencije, energetske kompanije i stručnjake iz sektora energetike kako bi razgovarali o energetskoj transformaciji Evrope i održivom razvoju. U izložbenom prostoru konferencije, SANY se fokusirao na predstavljanje svojih pametnih vetroturbina velike snage, pametnih sistema upravljanja vetroparkovima i rešenja za skladištenje energije. Visoka efikasnost proizvodnje električne energije, niski nivelisani troškovi električne energije (LCOE) i inteligentno upravljanje i održavanje privukli su pažnju brojnih učesnika.

Ministarka rudarstva i energetike Srbije Dubravka Đedović Handanović rekla je prilikom posete štandu kompanije SANY da je njena tehnologija za vetroelektrane impresivna i u velikoj meri u skladu sa ciljevima razvoja obnovljive energije u Srbiji.

Đedović Handanović je izjavila da se raduje saradnji sa takvim vodećim međunarodnim kompanijama na ubrzanju zelene energetske tranzicije u Srbiji.

sany renewable energy bef 2025 vetroturbina

Jačanje prisustva u Evropi i podrška ostvarivanju klimatske neutralnosti

SANY je poslednjih godina nastavio da ubrzava svoj rast na evropskom tržištu, a ovaj istaknuti nastup na BEF 2025 šalje jasan signal o jačanju regionalne saradnje. Predstavnici kompanije su tokom konferencije održali više rundi pregovora sa energetskim kompanijama i finansijskim institucijama iz Srbije i susednih zemalja, na kojima se razgovaralo o planiranju i potencijalnoj projektnoj i tehničkoj saradnji.

“Evropa je ključno tržište za razvoj obnovljive energije. Cilj kompanije SANY Renewable Energy je da svojim visokokvalitetnim proizvodima i prilagođenim uslugama pomogne kupcima da postignu ekonomsku isplativost uz povećanje efikasnosti,” izjavio je Paulo Soares, generalni direktor evropskog ogranka kompanije.

“Radujemo se saradnji sa svim zainteresovanim stranama u Srbiji na zajedničkom promovisanju globalnog koncepta ugljenične neutralnosti,” naglasio je on.

Analitičari smatraju da će sa rastom potražnje za obnovljivom energijom u Evropi kompanija SANY zauzeti veći tržišni udeo sa svojim visokopouzdanim vetroturbinama, inteligentnim upravljanjem i održavanjem i strategijom lokalizacije i tako postati važan promoter globalne tranzicije ka zelenoj energiji.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Severna Makedonija Hrvatska saradnju u energetici

Severna Makedonija, Hrvatska unapređuju saradnju u energetici

20. maj 2025. - Severna Makedonija i Hrvatska su potpisale sporazum o strateškoj saradnji te memorandum o razumevanju o saradnji u energetici

Srbija do 2029 odlozila proceduru za prikljucenje za projekte elektrana

Srbija do 2029. odložila proceduru za priključenje za projekte elektrana

20. maj 2025. - Za projekte velikih vetroelektrana i solarnih parkova u Srbiji, tek 2029. godine stižu na red zahtevi za izradu studije priključenja na visokonaponski sistem

Bugarska daleko najjaca na svetu u domenu baterijskih sistema

Bugarska daleko najjača na svetu u domenu baterijskih sistema

20. maj 2025. - Udeo tehnologije baterijskih sistema u prenosnom sistemu Bugarske je mnogo veći nego bilo gde drugde u svetu, i to u više kategorija

novalja rp global solarna elektrana hrvatska

Austrijski RP Global pustio u rad solarnu elektranu Novalja od 21 MW na ostrvu Pag

20. maj 2025. - Solarna elektrana Novalja je prvo fotonaponsko postrojenje kompanije RP Global u Hrvatskoj i drugo po veličini u zemlji