Prva spalionica otpada u Hrvatskoj biće izgrađena kod Šibenika
Hrvatska bi prvo postrojenje za spaljivanje goriva od otpada trebalo da dobije u Šibensko-Kninskoj županiji
U Srbiji je počelo da radi postrojenje za dobijanje energije iz otpada: ko će ga i kako kontrolisati
Pre mesec ipo u Srbiji je započelo spaljivanje otpada zarad dobijanja električne i toplotne energije - aktivnost koja je novina za ceo region
Video: Energija iz otpada – realna briga ili prilika za rešavanje problema?
Korišćenje otpada za dobijanje energije je sastavni deo hijerarhije upravljanja otpadom i izaziva suprostavljene stavove u Srbiji
Energija iz otpada – realna briga ili prilika za ekološko-klimatsko-energetsku dobit
U nastavku serijala "Srbija od smetlišta do cirkularne ekonomije" o korišćenju otpada za dobijanje energije razgovarli smo sa profesorom Vladimirom Pavićevićem, Igorom Jezdimirovićem i Helgom Štojber
