Električna energija

Prointer i Elektro-Bijeljina potpisali ugovor o isporuci pametnih brojila vredan 7,5 miliona evra

Prointer Elektro Bijeljina brojila

Slika: Potpisivanje ugovora (Elektro-Bijeljina)

Objavljeno

05.11.2019.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

05.11.2019.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Kompanija Prointer iz Banjaluke i distributivno preduzeće Elektro-Bijeljina potpisali su ugovor vredan 7,5 miliona evra o isporuci pametnih brojila i sistema za daljinsko očitavanje potrošnje električne energije.

Elektro-Bijeljina je za ovaj posao raspisala tender u junu, a banjalučka firma isporučiće 30.000 pametnih brojila, 13.000 ormara za izmeštanje mernih mesta i sistem za daljinsko očitavanje. Sredstva za ovu investiciju Elektro-Bijeljina, koja posluje u sastavu Elektroprivrede Republike Srpske (ERS), obezbedila je iz kredita Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), odobrenog u septembru 2018.

Osim tog kredita Elektro-Bijeljina će obezbediti još 15 miliona maraka vlastitih sredstava, saopštilo je ovo distributivno preduzeće.

Prointer će isporučiti 30.000 pametnih brojila, 13.000 ormara za izmeštanje mernih mesta i sistem za daljinsko očitavanje

Pre rečima Luke Petrovića, direktor ERS-a, ugovorom se rešava 85% potrošnje električne energije u zoni odgovornosti Elektro-Bijeljine. To znači da će pod apsolutno upravljivom kontrolom iz jednog centra i jednim softverom biti 30.000 brojila čime Elektro-Bijeljina postaje jedno od najnajprednijih distributivnih preduzeća u sastavu ERS-a, dodao je Petrović.

ERS ima u svom sastavu 5 elektrodistribucija – Elektrokrajina, Elektro Doboj, Elektro-Bijeljina, Elektrodistribucija Pale i Elektrohercegovina

ERS ima u svom sastavu 5 elektrodistribucija – Elektrokrajina, Elektro Doboj, Elektro-Bijeljina, Elektrodistribucija Pale i Elektrohercegovina. Elektrokrajina je početkom oktobra započela trogodišnju modernizaciju distributivne mreže, koja je vredna 15 miliona evra.

Vaso Arsenović, direktor Elektro-Bijeljine, izjavio je da će zahvaljujući ovom projektu moći efikasnije da upravljaju sistemom, kvalitetnije da snabdevaju potrošače i da smanje troškove poslovanja.

Firme iz RS i Srbije dokazale da mogu da se nose sa konkurencijom iz razvijenih zemalja

A, Bojan Vujić, direktor Prointera, istakao je da su kompanije iz Republike Srpske i Srbije udruživanjem dokazale da mogu da se nose sa konkurencijom iz mnogo razvijenih zemalja.

Elektro-Bijeljina električnom energijom snabdeva više od 110.000 potrošača, od čega je 70% domaćinstava, a 30% industrijskih potrošača.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Severna Makedonija plan od 5 7 milijardi evra elektrane sisteme za skladistenje energije

Severna Makedonija objavila plan od 5,7 milijardi evra za nove elektrane, sisteme za skladištenje energije

5. novembar 2019. - U ovogodišnjem planu Severne Makedonije ima 67 projekata elektrana od po najmanje jednog megavata, procenjenih na ukupno 3,74 milijarde evra

srbija francuska afd edf nuklearni program saradnja sastanak

Srbija traži podršku Francuske za prvu fazu nuklearnog programa

5. novembar 2019. - Francuska je strateški partner Srbije u energetskom sektoru, izjavila je ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović

srbija pravila o radu trzista elektricne energije nikola tosic balansiranje

Nova Pravila o radu tržišta električne energije u Srbiji donose značajne izmene

5. novembar 2019. - Nikola Tošić, direktor Direkcije za tržište električne energije EMS-a, detaljno je objasnio šta donose nova Pravila o radu tržišta električne energije

konkurs BiH projekte odrzive energije lokalne zajednice

Počeo konkurs u BiH za projekte održive energije za lokalne zajednice

5. novembar 2019. - EU4CAET Instrument za dodjelu grantova objavio je svoj prvi poziv za projekte za obnovljivu energiju u okviru lokalnih zajednica u BiH