Životna sredina

Konkurs za cirkularnost u građevinarstvu za mlade inženjere i master studente

Konkurs cirkularnost gradjevinarstvu mlade inzenjere studente

Objavljeno

25.09.2020.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

25.09.2020.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

PKS, Cirekon i SrbGBC organizuju edukaciju i praksu iz cirkularne ekonomije u građevinskom sektoru za mlade inženjere i master studente, a najbolje projektno rešenje će biti nagrađeno sa 1.200 evra.

Privredna komora Srbije – PKS, Centar za cirkularnu ekonomiju Cirekon i Savet zelene gradnje Srbije (SrbGBC) objavili su poziv u okviru međunarodnog projekta CE Beacons: Western Balkan Circular and Climate Innovation Beacons za besplatnu praktičnu obuku. Program je za mlade inženjere, urbaniste, pejzažne arhitekte, menadžere gradnje i upravljanja objektima i one koji pohađaju master studije arhitekture, građevine, mašinstva i elektrotehnike.

Poslednji dan za prijave je 30. septembar, a edukacija o cirkularnoj ekonomiji u građevinarstvu traje do 15. decembra. Prva onlajn radionica je zakazana za 8. oktobar.

Učesnici i učesnice imaju priliku da dopune znanje, upoznaju druge struke i osvoje 1.200 evra za najbolje projektno rešenje za retrofiting. Imaju zadatak da osmisle i primene principe cirkularne gradnje na zadatom objektu u Beogradu. Članovi pobedničkog tima dobijaju i godišnju članarinu u SrbGBC-u.

Prva onlajn radionica je zakazana za 8. oktobar, a prijave su moguće zaključno s 30. septembrom

Oni će moći da učestvuju u studiji izvodljivosti i osnivanju otvorenih centara za inovacije, cirkularnih svetionika..

Biće reči o građevinarstvu kao nosiocu naprednih koraka u pravcu održivosti gradova, ali i jednom od najvećih proizvođača otpada, a program vode stručnjaci. CE Beacons je dobio podršku EIT Climate-KIC-a, inicijative Evropske unije za inovacije u prilagođavanju klimatskim promenama.

U projektu učestvuju i Institut za klimu, životnu sredinu i energiju Wuppertal iz Nemačke, bugarski Cleantech, Privredna, industrijska i poljoprivredna komora iz Temišvara u Rumuniji i Centar za istraživanje i inovaciju Athena iz Grčke.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

severna makedonija undp forum odrziva energija skopska deklaracija sanja bozinovska grigorjan liguti

Potpisivanjem Skopske deklaracije završen Međunarodni forum o energiji za održivi razvoj

25. septembar 2020. - Trodnevni Međunarodni forum o energiji za održivi razvoj (IFESD-14) okupio više od 500 učesnika iz više od 70 zemalja

termoelektrana Kakanj, odsumporavanje

Projekat odsumporavanja termoelektrane Kakanj smanjiće emisije SO2 za skoro 100 odsto

25. septembar 2020. - Elektroprivreda Bosne i Hercegovine (EPBiH) sprovodi projekat odsumporavanja na blokovima šest i sedam u termoelektrani Kakanj

zakon o rudarstvu srbija kriticne sirovine

Srbija sprema novi zakon o rudarstvu: usklađivanje sa propisima EU o kritičnim sirovinama

25. septembar 2020. - Ministarstvo rudarstva i energetike Srbije pokrenulo je javnu raspravu o izradi novog zakona o rudarstvu i geološkim istraživanjima

gvozd 2 ptice vetropark

Druga faza VE Gvozd dobila zeleno svetlo bez elaborata o životnoj sredini

25. septembar 2020. - Nosiocu projekta Gvozd 2 se nalaže da sprovede jednogodišnje istraživanje ptica i slepih miševa i nalaze dostavi Agenciji za zaštitu životne sredine