Životna sredina

Ljubljana treći put među 100 top održivih svetskih destinacija

Ljubljana trec put medju 100 top odrzivih svetskih destinacija

Slika: LJubljana, Janez Kotar

Objavljeno

30.10.2017.

Država

Komentari

0

Podeli

Objavljeno

30.10.2017.

Država

Komentari

0

Podeli

Ljubljana se i ove godine našla među 100 top održivih destinacija u svetu. To je treći put da se glavni grad Slovenije nalazi u prestižnom “zelenom” društvu čije se članstvo stiče kroz takmičenje koje organizuje Green Destinations u saradnji sa još 20 međunarodnih organizacija za održivi turizam.

Prvi put Ljubljana je bila uvrštena na ovu listu 2014. Prošle godine, kada je ponela i titulu Evropske zelene prestonice 2016, ponovo se našla među 100 vodećih svetskih održivih destinacija. Osim LJubljane, sve slovenačke destinacije koje su ponele nacionalnu oznaku kvaliteta za zelenu destinaciju takođe su se našle na ovoj listi, zahvaljujući čemu je Slovenija postala država sa najviše održivih destinacija u svetu.

Na prestižnoj listi psim Ljubljane, nalaze se i Kamnik, Idrija, Rogla-Zreče, Radlje ob Dravi, Cerkno, Laško, Žalec, Celje, a od ove godine i Nova Gorica, Brda, Kranjska Gora Maribor, Ptuj, Slovenj Gradec, Velenje i Bela krajina.

Takmičenje za top 100 održivih destinacija je ove godine treći put organizovala Green Destinations  u saradnji sa 20 međunarodnih organizacija za održivi turizam. Cilj takmičenja je da se promovišu uspešni primeri u menadžmentu i razmene iskustva dobre prakse među destincijama.

Selekcija podrazumeva formalnu nominaciju koju obavljaju ambasadori destinacije, a evaluaciju vrši panel koji se sastoji od stotinak međunarodnih eksperata.

Zelena destinacija (Green Destinations) je neprofitna organizacija za održivi turizam, koja vodi globalno Partnerstvo  ekspertskih organizacija, kompanija i akademskih institucija, i Zajednicu predstavnika i učesnika zelenih destinacija.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Indijansko pleme se protivi izgradnji rudnika litijuma

Starosedeoci Nevade se protive izgradnji rudnika litijuma

30. oktobar 2017. - Otvaranju rudnika litijuma u Nevadi protive se lokalna plemena, jer tvrde da je na toj lokaciji u 19. veku nad članovima njihove zajednice počinjen masakr

srbija toplane biomasa eu kfw projekat donacija djedovic miscevic vucevic konrad

Pet srpskih gradova prebacuje grejanje sa mazuta i uglja na biomasu

30. oktobar 2017. - U okviru druge faze programa “Obnovljivi izvori energije - razvoj tržišta biomase u Republici Srbiji” izgradiće se pet toplana na biomasu

CBAM pred vratima – Srbija na potezu da stvori uslove za domaću privredu

CBAM pred vratima – Srbija na potezu da stvori uslove za domaću privredu

30. oktobar 2017. - Industrijski akteri u Srbiji imaju sva znanja da maksimalno umanje emisije CO2 i učestvuju u ekološkom preporodu zemlje, kaže generalni direktor kompanije Lafarge Srbija Dimitrije Knjeginjić

Veštačka inteligencija može da otkrije toksičnost hemikalija

Veštačka inteligencija može da otkrije toksičnost hemikalija

30. oktobar 2017. - Naučnici iz Švedske su razvili metod korišćenja veštačke inteligencije za identifikaciju toksičnih hemikalija zasnovan isključivo na poznavanju molekularne strukture