OIE

Startup firme sa Balkana mogu se prijaviti na Innoenergy konkurs za inovacije u održivoj energetici

Innoenergy-competition-2017_web

Slika: Innoenergy

Objavljeno

11.07.2017.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

11.07.2017.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Firma Innoenergy i ove godine je organizovala takmičenje PowerUp! za najbolje projekte u oblasti održive energije koje autorima pobedničkih projekata može da donese novčanu nagradu i pristup startap akceleratoru Highway® by InnoEnergy. Novčane nagrade za prva tri mesta se kreću od 5.000 do 20.000 evra a postoji i mogućnost investicije u projekat do sume od 150.000 evra.

Projekti se prijavljuju na Internet sajtu powerup.innoenergy.com do 11. septembra. Ovo je treći put da Innoenergy organizuje ovo takmičenje za startapove u 23 zemlje Evrope, Baltika i Mediterana.

Za „PowerUp! takmičenje kroz koje se predstavljaju inovativne ideje u sektoru održive energije se mogu prijaviti projekti iz Bugarske, Albanije, Hrvatske, Jermenije, Bosne i Hercegovine, Češke Republike, Estonije, BJR Makedonije, Grčke, Gruzije, Mađarske, Moldavije, Crne Gore, Letonija, Litvanije, Srbije, Turske, Ukrajine, Poljske, Kipra, Slovačke, Slovenije i Rumunije.

Prošlogodišnji pobednički projekti su se bavili solarnom energijom, toplotnim pumpama i energetskom efikasnošću. Oni su osim nagrada dobili mogućnost da steknu nova, neophodna znanja za dalje poslovanje, podršku za razvoj i zaštitu svojih proizvoda, ulazak na tržište, pristup finansiranju i kontakte sa drugim kompanijama iz oblasti obnovljive energije.

Organizator takmičenje i direktor InnoEnergy Poland Plus Jakub Miler je ocenio da projekti koji učestvuju na takmičenju mogu postati deo napora da se zaštiti životna sredina u Evropi, a posle komercijalizacije mogu da dobiju globalni uticaj uz pomoć InnoEnergy-ja.

On je dodao da je glavni cilj pružanje podrške inovacijama u energetici na svim nivoima razvoja, od ideje do predstavljanja konačnog proizvoda korisnicima i investitorima.

Takmičenje će se odvijati u tri faze. U prvoj fazi će se prijavljivati projekti putem Internet sajta do 11. septembra. U drugoj fazi će timovi koji realizuju izabrane projekte učestovati u radionicama u kojim će steći nova poslovna znanja dok će žiri birati projekte koji ulaze u prvu rundu finala. U trećoj fazi će biti organizovane radionice i prezentacije a učesnici će imati priliku da se sastanu sa mentorim iz vodećih energetskih kompanija i ljudima iz drugih startapova na Gala Finalu u Budimpešti.

 

 

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

federacija bih pravilnik energetske dozvole

U Federaciji BiH nije potrebna energetska dozvola za elektrane snage manje od 1 MW

11. jul 2017. - Ministarstvo energije, rudarstva i industrije Federacije BiH donelo je Pravilnik o izdavanju energetske dozvole

La Kamera IRENA Moramo da instaliramo vise elektrana na obnovljive izvore i brze

La Kamera (IRENA): Moramo da instaliramo više elektrana na obnovljive izvore i brže

11. jul 2017. - Šef agencije IRENA Frančesko la Kamera skrenuo je pažnju na geografsku koncentraciju širenja kapaciteta iz obnovljivih izvora u nekim delovima sveta

Srbija digitalizovala izdavanje dozvola u energetici

Srbija digitalizovala izdavanje dozvola u energetici

11. jul 2017. - U Srbiji su uvedeni digitalni servisi za izdavanje i produžavanje dozvola u sektoru energetike i postupak izrade ekoloških studija

vetroparkovi prikljucak na mrezu eu windeurope izvestaj

WindEurope: Vetroparkovi snage 500 GW čekaju priključak na mrežu

11. jul 2017. - Pristup mreži je zamenio procedure za dobijanje dozvola kao usko grlo broj jedan za izgradnju vetroelektrana.