Električna energija

Srbija pokrenula proceduru za izbor novog predsednika i članova Saveta AERS-a

Slika: Pixabay

Objavljeno

26.07.2017.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

26.07.2017.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Srbija je pokrenula proceduru za izbor novog predsednika i članova Saveta Agencije za energetiku (AERS) raspisivanjem kokursa za izbor kandidata za tu funkciju.

Ministarstvo energetike i rudarstva je 26. jula objavilo je javni konkurs za izbor kandidata za predsednika i četiri članova Saveta Agencije za energetiku.

Predsednik Saveta se bira na period od sedam godina, dva člana Saveta se biraju na period od šest godina, a dva člana Saveta na period od pet godina.

Predsednika i članove Saveta bira Skupština Srbije, na predlog Vlade, iz redova istaknutih stručnjaka iz oblasti energetike.

Kandidati moraju biti državljani Srbije i da imaju visoko stručno obrazovanje tehničke, pravne ili
ekonomske struke i najmanje deset godina radnog iskustva u oblasti energetike.

Sadašnji predsednik Saveta Agencije je Ljubo Maćić koga je, zajedno sa četiri člana Saveta, izabrala Skupština Srbije u julu 2011. godine.

U nadležnosti Agencije spadaju regulacija cena, licenciranje energetskih subjekata za obavljanje energetskih delatnosti, odlučivanje po žalbama, nadzor nad tržištem energije i sprovođenje međunarodnih sporazum.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Grzegorz Zieliński EBRD Jugoistocnoj Evropi 1 juna Gžegož Zjelinjski

EBRD-ovo poslovanje u Jugoistočnoj Evropi od 1. juna vodi Gžegož Zjelinjski

26. jul 2017. - EBRD-ov novi izvršni direktor za Jugoistočnu Evropu Gžegož Zjelinjski stupa na dužnost na početku sledećeg meseca

Dekarbonizacija energetski intenzivnih industrija resenja tranziciju BEF Beogradski energetski forum

Dekarbonizacija energetski intenzivnih industrija: nema univerzalnog rešenja, ali postoje prilike za lakšu tranziciju

26. jul 2017. - Ne postoji univerzalno rešenje za dekarbonizaciju energetski intenzivne industrije ali prilike postoje za brzo ostvarivanje nekih rezultata, čulo se na Beogradskom energetskom forumu

NGEN Pametne baterije i vestacka inteligencija oslonac energetske tranzicije

NGEN: Pametne baterije i veštačka inteligencija su oslonac energetske tranzicije

26. jul 2017. - NGEN-ovi predstavnici su na Beogradskom energetskom forumu poručili da je energetski sistem budućnosti decentralizovan, dinamičan i softverski kontrolisan

Uspostavljanje otporne prenosne mreže: ključna uloga balkanskih operatora prenosnih sistema u zelenoj tranziciji BEF 2026

Balkanski operatori prenosnih sistema pred izazovom zelene tranzicije: mreža mora da prati energetski zaokret

26. jul 2017. - Ulaganja u mrežu, digitalizaciju i skladištenje energije su ključni za sigurnost snabdevanja u eri ubrzane dekarbonizacije, poručili su predstavnici operatora prenosnih sistema iz regiona na Beogradskom energetskom forumu - BEF 2026