Električna energija

Sajmovi energetike i zaštite životne sredine od 2. do 4. oktobra na Beogradskom sajmu

Sajmovi-energetike-i-zastite-zivotne-sredine-Beogradski-sajam

Slika: Beogradski sajam

Objavljeno

01.10.2019.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

01.10.2019.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Od 2. do 4. oktobra na Beogradskom sajmu održaće se međunarodni Sajam energetike (sa UFI licencom) i međunarodni Sajam zaštite životne sredine i prirodnih resursa – EcoFair. Očekuje se više od 320 izlagača iz 20 zemalja.

Sajmovi imaju i prateći stručni program, tokom kojeg će najviše pažnje biti posvećeno Poglavlju 27. Na panelima će biti prisutni i predstavnici ministarstava rudarstva i energetike i zaštite životne sredine, kao i Elektroprivrede Srbije (EPS). Prošle godine sajmove je otvorio Goran Trivan, ministar zaštite životne sredine.

Tokom stručnog programa najviše pažnje biće posvećeno Poglavlju 27

Sajam energetike, kako je u najavi naveo Beogradski sajam, je najveći godišnji regionalni skup kompanija, korporacija, preduzeća, institucija i profesionalaca u sektorima koji se bave električnom energijom, ugljem, naftom i gasom, obnovljivim izvorima energije (OIE), energetskom efikasnosnošću i rudarstvom.

I izlagački i stručni segment Sajma energetike uključuju sve tematske nivoe – od naučno-istraživačkog rada, preko proizvodnje i eksploatacije, do distribucije, transporta, skladištenja ili neposrednog korišćenja prirodnih resursa.

Centralne teme sajma EcoFair su zelena ekonomija, industrija reciklaže i upravljanje otpadom

Sajam zaštite životne sredine i prirodnih resursa – EcoFair, najveći je i najreprezentativniji skup ove vrste u regionu, naveo je Beogradski sajam. Ima privredno-edukativni karakter, a posvećen je sistemima i mehanizmima zaštite životne sredine. Centralne teme su zelena ekonomija, industrija reciklaže i upravljanje otpadom.

EcoFair obuhvata sve segmente zaštite životne sredine

Oba programa ovog sajma, i izlagački i stručni, obuhvataju sve segmente zaštite životne sredine: zemljište, vazduh, vodu, prirodnе resursе, reciklažu, berze ekoloških usluga, lokalnu samoupravu, komunalnu opremu, nevladin sektor koji se bavi zaštitom životne sredine…

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

krsko nukelarna eelektrana prostorni plan

Slovenija pokrenula javnu raspravu o prostornom planu za drugi blok nuklearke Krško

1. oktobar 2019. - Ministarstvo prirodnih resursa i prostornog planiranja objavilo je inicijativu za izradu prostornog plana za drugi blok nuklearke Krško.

LONGi rumunija energetska tranzicija 541 mw

LONGi daje zamah energetskoj tranziciji Rumunije trijumfom tehnologije zadnjeg kontakta na solarnom projektu od 54.1 MW

1. oktobar 2019. - Solarna elektrana od 54.1 MW u Rumuniji s modulima kompanije LONGi Solar sa zadnjim kontaktom treba da bude priključena na mrežu u četvrtom kvartalu.

Nacionalni energetski i klimatski plan Crne Gore javnoj raspravi gasenje TE Pljevlja 2041

Nacionalni energetski i klimatski plan Crne Gore na javnoj raspravi – gašenje TE Pljevlja 2041.

1. oktobar 2019. - Isključenje Termoelektrane Pljevlja se planira za 2041, ali to zavisi od pravedne tranzicije i sigurnosti snabdevanja, stoji u NEKP-u

bisol solarni moduli fabrika slovenija

Proizvođač solarnih modula Bisol utrostručuje kapacitete novom fabrikom u Sloveniji

1. oktobar 2019. - Slovenački proizvođač solarnih modula Bisol planira izgradnju nove fabrike, a investicija se procenjuje na 32,3 miliona evra.