Životna sredina

Prijavite se za XIV Regionalnu ljetnu školu pod nazivom Planiranje nisko-emisionog razvoja u Fojnici

Prijavite-se-za-XVI-Regionalnu-ljetnu-skolu-pod-nazivom-Planiranje-nisko-emisionog-razvoja-u-Fojnici

Foto: REIC

Objavljeno

17.05.2018.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

17.05.2018.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Regionalni centar za obrazovanje i informisanje iz održivog razvoja u Jugoistočnoj Evropi (REIC), u saradnji sa GIZ Otvorenim regionalnim fondom za Jugoistočnu Evropu – Energetska efikasnost (ORF-EE), te bilateralnim GIZ projektima „Poticanje obnovljive energije u Bosni i Hercegovini“ i „Poticanje energetske efikasnosti u Bosni i Hercegovini“, organizovat će 14. Regionalnu letnju školu Planiranje nisko-emisionog razvoja u Fojnici u Bosni i Hercegovini od 1. do 7. jula.

Škola je tematski posvećena nisko-emisionom razvoju, s posebnim fokusom na energetsku efikasnost i obnovljive izvore energije (OIE), kao i urbano planiranje u sektoru transporta.

Studenti i studentice će biti motivisani da koriste model „misli globalno, djeluj lokalno“, koji će im omogućiti da razumiju ključne globalne koncepte povezane sa nisko-emisionim razvojem, te potrebom razvoja alatki na lokalnom nivou koje bi podržale dati proces. Škola će obuhvatiti ključne elemente razvoja u četiri različita sektora.

Organizator će obezbijediti punu stipendiju za 20 učesnika i učesnica, koja podrazumjeva troškove smještaja na bazi punog pansiona i studijsku posjetu. Učesnici će samo platiti troškove prevoza.

Predavanje je na engleskom jeziku.

Krajnji rok za prijavu je 31. maj, a broj učesnika je ograničen na 20.

Za više informacija možete pročitati saopštenje REIC-a ili ih kontaktirati na email.

Edukativni program 2017., koji se održao 13. godinu za redom, ugostio je 24 studenta i mlada stručnjaka iz devet zemalja jugoistočne Evrope i Evropske unije, sa ciljem da osposobi stručni kadar koji će u budućnosti predvoditi energetski sektor iznalaženjem inovativnih rješenja za postojeće probleme i stvaranjem novih prilika za održivi razvoj u jugoistočnoj Evropi.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Kina gradi najvecu hidroelektranu na svetu uklonila 300 brana na Crvenoj reci obnovi biodiverzitet

Kina gradi najveću hidroelektranu na svetu, ali je i uklonila 300 brana na Crvenoj reci da obnovi biodiverzitet

17. maj 2018. - Na Tibetu su u izgradnji najveća brana i hidroenergetski kompleks, ali Kina je u jednom drugom području, na Crvenoj reci, porušila brane i hidroelektrane

ultra brza moda shein

Shein – najveći zagađivač u sektoru brze mode

17. maj 2018. - Shein je 2024. svoje emisije CO2 povećao 23 odsto, uprkos obećanjima da namerava da posluje održivo. Stand.earth ga je proglasio najvećim zagađivačem u sektoru brze mode.

Najveca nuklearna elektrana u Zapadnoj Evropi zatvorena zbog najezde meduza

Najezda meduza zaustavila rad nuklearne elektrane u Francuskoj

17. maj 2018. - Najezda meduza je privremeno zaustavila rad najveće nuklearne elektrane u Zapadnoj Evropi – Gravelines, u Francuskoj, jer su zapušile pumpe

spalionice otpada

Grčka opština Eordea ne želi spalionicu komunalnog otpada

17. maj 2018. - Grčka planira izgradnju šest postrojenja za proizvodnju energije iz otpada koja bi pokrila celokupnu teritoriju zemlje