Klimatske promene

Prijavite se na konkurs Mladi protiv klimatskih promena

Slika: WWF

Objavljeno

07.06.2021.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

07.06.2021.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Svetska organizacija za prirodu (WWF) poziva mlade ljude od 15 do 24 godine da se prijave na konkurs “Mladi protiv klimatskih promena” kako bi dobili mogućnost da prođu obuku za pokretanje inicijativa protiv klimatskih promena.

Konkurs je otvoren do 20. juna u ponoć, a mladi mogu da se prijave kao pojedinci ili kao članovi već postojećeg omladinskog udruženja (Prijava).

“Kroz šestodnevni trening „Na mladima klima ostaje“ koji će se održati u periodu od 5. jula do 14. jula, imaćete priliku da saznate više o razvoju inicijativa, komunikacijskim aktivnostima, javnom zagovaranju, angažovanju zajednice, razvoju politika i sve to kroz prizmu klimatskih promena u Srbiji”, naveo je WWF.

Nakon obuke mladi će moći da primene naučeno sprovođenjem sopstvenih inicijativa za podizanje svesti, ublažavanje posledica i prilagođavanje klimatskim promenama, uz podršku i mentorstvo stručnjaka iz WWF-a. Rezultate svojih inicijativa, mladi će moći da predstave široj javnosti na jesen, na prvom Omladinskom klimatskom forumu u organizaciji WWF-a na nacionalnom i regionalnom nivou.

“Na mladima klima ostaje” (Climate Heroes: Youth Voices for Sustainable Living) je regionalni projekat posvećen mladim ljudima uzrasta 15-24 godine, koji žele da pokrenu inicijative protiv klimatskih promena.

WWF organizuje ovaj projekat na području Srbije, Bugarske, Češke i Rumunije u saradnji sa UNABG-om (Asocijacija Ujedinjenih Nacija Bugarske) i CEPF-om (Češka fondacija za partnersku zaštitu živodne sredine). Projekat je deo Evropske klimatske inicijative (EUKI) Federalnog ministarstva za okolinu, zaštitu prirode i nuklearnu sigurnost Nemačke (BMU).

 

“Današnja omladina biće suočena sa posledicama neodrživog razvoja, prema tome u pitanju su njihova sadašnjost i budućnost. Zauzvrat, mladi ljudi postaju sve glasniji i aktivniji, traže hitne i odlučne promene i drže odgovornim donosioce odluka, posebno za rešavanje klimatske krize. U WWF-u mlade ljude vidimo kao ključnu pokretačku silu, ne samo zato što su oni ti na kojima klima ostaje, već iz razloga što poseduju veštine i stavove neophodne kako bi se dovelo do potrebnih, značajnih promena”, ističe Mina Mirić, koordinatorka projekta “Na mladima klima ostaje” iz WWF Adrije.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

svet globalno zagrevanje temperatura vrucine klimatske promene

Stopa globalnog zagrevanja naglo porasla posle 2015.

7. jun 2021. - Stefan Ramstorf i Grant Foster tvrde da imaju najjače dokaze dosad da se globalno zagrevanje ubrzalo, na stopu od oko 0,35 stepeni Celzijusa

formula 1 emisije co2

Klimatska cena adrenalina: kolike su zaista emisije Formule 1?

7. jun 2021. - Greenly, firma koja razvija softver za praćenje emisija CO2, smatra da stvarni ugljenični otisak Formule 1 obuhvata i emisije za koje je odgovorna publika

hvatanje co2 gumene rukavice otpad

Jednokratne gumene rukavice – od otpada do hvatanja CO2

7. jun 2021. - Najnoviji laboratorijski eksperimenti ukazuju na to da bi se materijal od iskorišćenih gumenih rukavica mogao koristiti za hvatanje CO2

srbija cbam energetska tranzicija eu mihailo vesovic pks kopaonik forum

Vesović: Od energetske tranzicije zavise konkurentnost privrede i EU integracije Srbije

7. jun 2021. - Energetska tranzicija je važna zbog konkurentnosti privrede, ali i opstanka i ulaska Srbije u EU, poručio je zamenik predsednika PKS