Električna energija

Lokacija HE koju će graditi RS i Srbija trebalo bi da bude poznata krajem juna

Lokacija HE koju ce graditi RS i Srbija trebalo bi da bude poznata krajem juna

Objavljeno

08.05.2018.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

08.05.2018.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Lokacija na kojoj će Republika Srpska i Srbija zajednički graditi hidroelektranu (HE) mogla bi da bude određena već krajem juna, izjavio je Petar Đokić, ministar energetike srpskog entiteta Bosne i Hercegovine.

Đokić je ovo izjavio na Jahorina ekonomskom forumu, gde se predsednik entiteta, Milorad Dodik, sastao sa Anom Brnabić, predsednicom Vlade Republike Srbije. Posle sastanka, bosansko-hercegovački mediji su preneli da su razgovori vođeni između ostalog i o mogućnosti izgradnje dve hidroelektrane od po 40 MW zajedničkim sredstvima Srbije i RS, koje bi bile vlasništvo dve vlade.

Đokić je takođe rekao da se nada da će uskoro biti postignut konačan dogovor da tokom leta počne izgradnja hidroelektrane Buk Bijela.

“Nadam se da nas neke administrativne aktivnosti, kroz koje moramo da prođemo u tom procesu, neće zaustaviti, pa da se to ne desi tokom letnjih meseci. Vlada Republike Srpske učinila je sve da počne izgradnja ovog kapitalnog energetskog objekta”, rekao je Đokić.

Ministar je istakao da Buk Bijela nije jedina, jer Srpska planira izgradnju još tri hidroelektrane koje će zajedno dati 100 MWh električne energije, a prioritet će biti gornji tok reke Drine.

Đokić je ranije izjavio da se očekuje da izgradnja HE Buk Bijela, kapaciteta 93.52 MW, počne ove godine, a da je vrednost investicije procenjena na 200 miliona evra.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Merc Nuklearna fuzija izbaciti vetroelektrane iz igre

Merc: Nuklearna fuzija će izbaciti vetroelektrane iz igre

8. maj 2018. - Kancelar Fridrih Merc tvrdi da će nuklearna fuzija doneti toliko jeftinu struju da će za najviše trideset godina zameniti vetroelektrane

skladistenje energije komprimovani vazduh Nanjing Jiangsu Kina

Najveće postrojenje za skladištenje energije komprimovanim vazduhom pušteno u rad u Kini

8. maj 2018. - Postrojenje od 600 MW i 2,4 GWh koristi komprimovani vazduh za proizvodnju električne energije u satima vršne potražnje

srbija hrvatska ENGAGE subotica solar stajalista gorjani elektrana

Hrvatska i Srbija zajednički instalirale solarne panele na 30 javnih objekata

8. maj 2018. - Investicije su sprovodene kroz projekat Energetski efikasne zajednice - ENGAGE, vredan više od dva miliona evra

severna makedonija energija mickoski data centri zapadni balkan inicijativa davos poruke

Mickoski: Zapadni Balkan bi trebalo da se udruži kako bi privukao investicije u data centre i nove elektrane

8. maj 2018. - Govoreći o porukama sa Svetskog ekonomskog foruma u Davosu Hristijan Mickoski je rekao da vredno radi na ovoj inicijativi