Životna sredina

Idejni projekat ekološke rekonstrukcije TE Pljevlja radi kompanija iz Esena

Idejni projekat ekoloske rekonstrukcije TE Pljevlja radi kompanija iz Esena

Slika: epcg.com

Objavljeno

19.03.2018.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

19.03.2018.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Rekonstrukciju Termoelektrane Pljevlja radiće nemačka kompanija Steag Energy Services GmbH, specijalizovana za konvencionalne, nuklearne i obnovljive izvore energije.

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) saopštila je da je industrijska grupacija iz Esena dobila realizaciju idejnog projekta ekološke rekonstrukcije TE Pljevlja instalisane snage 225 MW. Tender je završen 1. februara, a prijavilo se 6 ponuđača.

Potpisivanje ugovora sa Steag Energy Services EPCG očekuje se narednih nekoliko dana.

Procenjena vrednost posla je 900.000 evra. Steag Energy Services ima sedam meseci da obavi posao.

U EPCG veruju da će nemačka kompanija izvršiti planiranu rekonstrukcija Bloka I u skladu sa najnovijim standardima i tehnologijama, čime će biti obezbeđen stabilan i siguran rad termoelektrane u narednih nekoliko decenija.

Projekat, bez čijeg sprovođenja bi se ovaj veliki zagađivač suočio sa zatvaranjem, uključuje izgradnju sistema za odsumporavanje, denitrifikaciju, unapređenje rada elektrofilterskog postrojenja, izgradnju sistema otpadnih voda i rekonstrukciju sistema transporta nus produkata sagorevanja, kao i izgradnju toplotne stanice kao dela projekta toplifikacije opštine Pljevlja.

EPCG je za TE Pljevlja podnela zahtev za primenu mehanizma izuzimanja u skladu sa odlukom Ministarskog saveta Energetske zajednice o primeni Direktive o velikim ložištima (Large Combustion Plants Directive) i na isti dobila odobrenje krajem 2016. godine.

Staeg Energy Services je poslednjih nekoliko decenija realizovala veliki broj projekata u Evropi, Africi, Aziji i Južnoj Americ. Prisutna je u više od 80 zemalja širom sveta. Jedan je od najvećih proizvođača električne energije u Njemačkoj, sa elektranama ukupne instalisane snage preko 7.000 MW.

Tagovi:
Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

jadar litijum rio tinto zahtev procena uticaja na zivotnu sredinu

Rio Tinto predao zahtev za određivanje obima ekološke studije za rudnik litijuma

19. mart 2018. - Ministarstvo zaštite životne sredine saopštilo je da je omogućen javni uvid u prvi dokument u proceduri izrade ekološke studije za rudnik

bih litijum zajednicka izjava lopare tuzla brcko ugljevik

Osam lokalnih samouprava u BiH protiv rudnika litijuma na Majevici

19. mart 2018. - Predstavnici osam loklanih samouprava u Bosni i Hercegovoini potpisali su zajedničku izjavu protiv otvaranja rudnika litijuma

dolina Jadra Srbija

Projekat Jadar – najvažniji događaji koji su obeležili najkontroverzniju investiciju u novijoj istoriji Srbije

19. mart 2018. - Nijedna investicija u novijoj istoriji Srbije nije izazvala toliko kontroverzi kao projekat Jadar rudarske kompanije Rio Tinto. Sve o projektu Jadar, od 2001. do danas.

Confindustria, ESG conference

Konferencija ‘ESG, a way of life and doing business’ biće održana u Beogradu 25. septembra

19. mart 2018. - Konferencija ESG, a way of life and doing business održaće se 25. septembra u Beogradu u Privrednoj komori Srbije