Mobilnost

Hrvatski proizvođač e-bicikala Greyp sarađuje sa blokčejn liderima slock.it i Energy Web Foundation

e-bicikl-Greyp-slock-Energy-Web-Foundation

Slika: Greyp

Objavljeno

11.11.2019.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

11.11.2019.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Hrvatski startap Greyp, koji se bavi proizvodnjom električnih bicikala, udružio se sa blokčejn firmom slock.it i blokčejn udruženjem Energy Web Foundation (EWF), kako bi razvio sistem automatskog plaćanja za IoT vozila, preneo je portal tech.eu. Generalni direktor startapa Greyp je poznati hrvatski preduzetnik Mate Rimac.

Sistem plaćanja će se odnositi na transakcije između mašina, kao što su putarine, iznajmljivanje i usluge punjenja obnovljivom energijom, a uključivaće i opcije kripto valuta.

slock.it je nemačka IoT kompanija koja povezuje uređaje sa blokčejnom, dok je EWF neprofitna organizacija koja ima za cilj primenu blokčejna u energetskom sektoru. Greyp već sarađuje sa kompanijom T-Mobile čija eSIM tehnologija omogućava konektivnost za Greyp G6 bicikl.

Želimo da stvorimo mrežu gde svako vozilo ima digitalni novčanik koji omogućava autonomnim mašinama da primaju uplate i iniciraju plaćanja, kako prema ljudima tako i prema drugim mašinama, rekao je Krešimir Hlede, direktor startapa Greyp, i dodao da je ovo veliki korak ka ostvarenju vizije održive budućnost.

Glavni komercijalni direktor EWF-a Jesse Morris izjavio je da je njihova misija da rešenja zasnovana na blokčejnu ubrzaju niskougljeničnu i potrošaču okrenutu budućnost sektora električne energije.

U narednim godinama kupci će više ulagati u mrežu nego kompanije koje obezbeđuju električnu energiju, a električna mobilnost je ključni deo tog megatrenda, istakao je on.

Osim automatskog sistema plaćanja, Greyp je fokusiran i na širenje svoje platforme za podršku aplikacijama za rešenja u sektoru mobilnosti trećim stranama, u skladu sa vizijom generalnog direktora Mate Rimca o „budućnosti nultih emisija, bez nezgoda i bez vlasništva“.

Greyp, koji podržavaju Porsche i Camel Group, kao i Rimac Automobili, nedavno je objavio digitalizovanu ponudu kapitala, koja omogućava malim investitorima da poseduju deo kompanije za samo 100 evra. Investicije se obavljaju na finansijskoj platformi Neufund.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

hrvatska subvencije bih zupanije klimatske promene javni poziv

Hrvatska daje subvencije za borbu protiv klimatskih promena u BiH

11. novembar 2019. - Ministarstvo zaštite okoliša i zelene tranzicije raspisalo je poziv za dodelu subvencija lokalnim samoupravama i javnim ustanovama

Stellantis CATL baterije

Stellantis i CATL dogovorili proizvodnju baterija za električna vozila u Španiji

11. novembar 2019. - Ova klimatski neutralna fabrika će biti jedan od najvećih proizvodnih pogona u Evropi za baterije za električna vozila.

Srbija usvojila Strategiju razvoja energetike do 2040 sa projekcijama do 2050 godine

Srbija usvojila Strategiju razvoja energetike do 2040. sa projekcijama do 2050. godine

11. novembar 2019. - Narodna skupština Srbije je izglasala Strategiju razvoja energetike Srbije do 2040. godine sa projekcijama do 2050. godine

severna makedonija skoplje elektricni autobusi

Severna Makedonija će nabaviti električne autobuse za gradski prevoz

11. novembar 2019. - Premijer Hristijan Mickoski je istakao da se trenutno analizira tržište i traži najbrži način da električni autobusi stignu u zemlju