Vesti

Hrvatski Dalekovod i Elektroprivreda HZHB postpisali ugovor vredan 20 miliona evra

Slika: Pixabay

Objavljeno

06.04.2017.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

06.04.2017.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Hrvatska kompanija Dalekovod d.d. potpisala je ove nedelje u Mostaru s Elektroprivredom HZHB ugovor za obnovu i izgradnju dalekovoda i transformatorskih stanica, kao i isporuku brojila. Ugovor je vredan više od 20 miliona evra.

Projekat je podeljen u tri dela prema vrsti radova, a obuhvata izgradnju više od 70 kilometara novih i rekonstrukciju gotovo 400 kilometara postojećih dalekovoda i izgradnju 25 novih i rekonstrukciju 40 postojećih trafostanica. Predviđeno je da radovi traju 3 godine.

Ugovor su u ime Elektroprivrede HZHB potpisali generalni direktor Marinko Gilja i izvršni direktor Ilija Bakalar, a u ime kompanije Dalekovod d.d. predsednik uprave Alen Premužak i član uprave Ivan Kurobasa.

 

 

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Crna Gora usvojila kvotu maksimalnu cenu aukciju solarne elektrane

Crna Gora usvojila kvotu, maksimalnu cenu za aukciju za solarne elektrane

6. april 2017. - Ponuđači će na aukciji za električnu energiju iz solarnih elektrana u Crnoj Gori moći da dobiju državne podsticaje za ukupno 250 megavata

mehanizam za modernizaciju projekti eu

3,66 milijardi evra iz Modernizacionog fonda za projekte čiste energije u devet zemalja EU

6. april 2017. - Projekti obnovljivih izvora energije, modernizacije mreže i energetske efikasnosti biće podržani i u Hrvatskoj, Sloveniji, Grčkoj i Rumuniji.

sostanj ugalj termoelektrana blok 6

Glavni blok jedine slovenačke elektrane na ugalj neće raditi do jeseni

6. april 2017. - Blok 6, snage 600 MW, u elektrani Šoštanj neće biti pokrenut pre kraja septembra, kada se očekuje porast potražnje za toplotnom energijom

IHA Turska 2024 ponovo prva u Evropi novom kapacitetu hidroelektrana

Turska 2024. ponovo prva u Evropi po novom kapacitetu hidroelektrana

6. april 2017. - Kapacitet hidroelektrana u svetu se prošle godine popeo 1,7 odsto na 1,44 teravata, objavilo je Međunarodno udruženje za hidroenergiju (IHA)