Električna energija

Ana Bartolović: Hitachi Energy odlučan da dekarbonizuje poslovanje

hitachi-energy-ana-bartolovic

Foto: Balkan Green Energy News

Objavljeno

05.06.2024.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

05.06.2024.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Hitachi Energy, kao globalni tehnološki lider u energetici, je odlučan da dekarbonizuje svoje poslovanje u interesu svojih klijenata i partnera, izjavila je predstavnica ove kompanije Ana Bartolović na marginama Beogradskog energetskog foruma 2024.

Svojom Strategijom održivosti, Hitachi Energy teži da ubrza energetsku tranziciju i dostigne nulte neto emisije, naglasila je ona. Kao glavni cilj, kompanija zastupa drastično smanjenje emisija gasova sa efektom staklene bašte, u skladu sa Pariskim sporazumom i naukom o klimi, a sve kako bi se izbegli najgori uticali klimatskih promena, rekla je Bartolović.

HItachi Energy zastupa drastično smanjenje emisija u skladu sa Pariskim sporazumom

Hitachi Energy pruža digitalna energetska rešenja vezana za proizvodnju, prenos i distrubuciju električne energije, istakla je ona. U ovom regionu, kompanija posluje u okviru svog Balkan Clustera.

Kompanija sa sedištem u Cirihu u Švajcarskoj svojim klijentima omogućava pristup revolucionarnim tehnologijama i obezbeđuje digitalnu transformaciju neophodnu za ubrzavanje energetske tranzicije ka ugljenično neutralnoj budućnosti.

U 2024. Hitachi Energy označen kao lider u 13 kategorija na globalnoj listi glavnih tehnoloških igrača u energetici

Hitachi Energy je u 2024. godini označen kao lider u 13 kategorija na globalnoj listi Chartis Energi50, koja svake godine rangira glavne tehnološke igrače iz sektora energetike.

Kategorije u kojima je priznanje lidera pripalo kompaniji Hitachi Energy uključuju regionalno liderstvo u Evropi, integrisana rešenja za upravljanje energijom, analitiku i kontrolu prenosa i proizvodnje električne energije, modeliranje emisija i predviđanje opterećenja, kao i optimizaciju elektroenergetskog portfolia i upravljanje rizicima.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Srbija najbolja na Zapadnom Balkanu Energetska zajednica

Energetska zajednica: Srbija najbolja na Zapadnom Balkanu u usklađivanju propisa sa EU

5. jun 2024. - Zamajac mora da bude održan, naglasio je direktor Sekretarijata Energetske zajednice Artur Lorkovski u Godišnjem izveštaju o implementaciji

Djedovic Handanovic, Za 180.000 domacinstava nizi racuni za elektricnu energiju

Đedović Handanović: Za 180.000 domaćinstava niži računi za električnu energiju

5. jun 2024. - Više od 180.000 domaćinstava ima umanjenje računa za električnu energiju od novembra do kraja grejne sezone.

Proslava jubileja Elnos 1

Elnos Grupa – noć velikih jubileja u Sava centru!

5. jun 2024. - U beogradskom Sava centru, Elnos Grupa je svečano proslavila dvostruki jubilej - 80 godina tradicije i 30 godina modernog poslovanja

U probnom radu treci vetropark u Severnoj Makedoniji Demir Kapija Kapiji

U probnom radu treći vetropark u Severnoj Makedoniji

5. jun 2024. - Regulatorna komisija za energetiku Severne Makedonije je označila početak probnog rada vetroelektrane od 44 megavata u Demir Kapiji