OIE

Sijerić, Luxor Solar: solarni paneli čine 60% investicije, birajte proizvođače prisutne na tržištu (VIDEO)

Nino-Sijeric-solarni-paneli-pristunost

Slika: BGEN

Objavljeno

25.05.2021.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

25.05.2021.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Isplativost instaliranja fotonaponskih elektrana zavisi od više faktora, a jedna od veoma bitnih stavki je izbor solarnih panela, koji čine oko 60% troškova investicije, kaže Nino Sijerić, menadžer razvoja poslovanja u nemačkoj kompaniji Luxor Solar. Pri izboru brenda solarnih modula, bitna je prisutnost proizvođača na lokalnom nivou, rekao je Sijerić na panelu ‘Solarna energija u službi privrede – smanji troškove, ozeleni svoj biznis!’, koji je održan u sklopu Prve velike konferencije o solarnoj energiji u Srbiji, u organizaciji portala Balkan Green Energy News.

Sijerić je objasnio da se prisutnost na domaćem tržištu ogleda u tome što potencijalni investitor može da se obrati direktno kompaniji Luxor Solar kao proizvođaču i da dobije savete i uputstva o tome šta je za njega bolje i isplativije.

Takođe, onaj ko planira ulaganje u fotonaponsku elektranu može da ode kod korisnika koji već ima panele određenog brenda i da vidi kako to stvarno radi, da li je on zadovoljan i kako izgleda ta proizvodnja, rekao je on.

Veliki pomak u regionu na polju solarne energije

Sijerić je takođe rekao da je veoma srećan što je u regionu došlo do velikog pomaka u oblasti solara u poređenju sa periodom od pre 10 godina i što je sada moguće organizovati jednu ovakvu konferenciju na tu temu.

Luxor Solar proizvodi solarne module i za kućne fotonaponske sisteme i za velike komercijalne solarne elektrane, a u ponudi su paneli za instaliranje i na krovu i na zemlji.

Luxor Solar proizvodi i tzv. bifacijalne solarne module, koji na istu površinu i instalisanu snagu daju veću iskoristivost, zahvaljujući tome što mogu da proizvode energiju i sa zadnje strane kroz refleksiju svetlosti, rekao je Sijerić na panelu.

Solarni paneli kompanije Luxor Solar instalirani su u preko 70 zemalja

Solarni paneli kompanije Luxor Solar instalirani su u preko 70 zemalja širom sveta, a njen proizvodni kapacitet je 800 MWp godišnje.

Luxor Solar postoji od 2007. godine, a na tržištima Balkana je prisutan od 2011. godine, gde je danas vodeća kompanija po broju prodatih solarnih modula.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

slovenija sneg solarni paneli

Od čišćenja snega sa solarnih panela više štete nego koristi

25. maj 2021. - Slovenački operateri solarnih elektrana i ne pokušavaju da očiste sneg sa svojih modula, jer bi im to zapravo donelo više štete nego koristi

Kelog International jača prisustvo u Evropi objedinjavanjem svog brenda

Kelag International jača prisustvo u Evropi objedinjavanjem svog brenda

25. maj 2021. - Kelog International je objedinio firme u svom vlasništvu pod svojim jedinstvenim brendom

Poluprovidni solarni sistemi gube isplativost iznad 50 odsto transparentnosti

Poluprovidni solarni paneli neisplativi pri transparentnosti iznad 50 odsto

25. maj 2021. - Pri transparentnosti poluprovidnih solarnih modula većoj od 50 odsto, efikasnost sistema po jedinici površine je značajno manja, a troškovi proizvodnje električne energije su previsoki

cbam-eu-predlog-zapadni-balkan-elektricna-energija-trziste-spajanje

Predlog EU za izmenu pravila o CBAM-u nudi olakšice, ali neizvesnost od 1. januara nije izbegnuta

25. maj 2021. - Balkan Green Energy News je analizirao predlog Evropske komisije za izmenu zakona o prekograničnoj taksi na CO2