Električna energija

Elektromreža Srbije zapošljava 10 inženjera

EMS poslovi

Foto: EMS

Objavljeno

24.08.2018.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

24.08.2018.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Elektromreža Srbije (EMS), operator prenosnog sistema električne energije, zapošljava 10 inženjera u različitim sektorima.

Oglašena su sledeća radna mesta:

  • Samostalni inženjer za građevinske objekte
  • Inženjer za planiranje i analizu investicionih planova
  • Samostalni inženjer za planiranje rada prenosnog sistema
  • Inženjer za analizu uticaja na prenosni sistem
  • Elektro inženjer za gradnju investicionih objekata
  • Vodeći inženjer za projekte priključenja i povezivanja
  • Inženjer za organizacionu podršku i razvoj
  • Inženjer za operativne tehnologije RDC
  • Inženjer za baze podataka i aplikativne servere
  • Inženjer za administraciju balansne odgovornosti i balansnog tržišta električne energije

Rok za prijavu je 9. septembar.

Krajem 2017. godine, Savet Agencije za energetiku (AERS) odobrio je Plan razvoja prenosnog sistema za električnu energiju za period od 2017. do 2026. godine i Plan ulaganja u prenosni sistem za period 2017-2019. godina, koje je pripremila Elektromreža Srbije.

U trogodišnjem planu investicija navedene su potrebe za ulaganjem na nacionalnom, regionalnom i evropskom nivou, čije sprovođenje ima značajan uticaj na povećanje prenosnih kapaciteta u regionalnoj prenosnoj mreži, a samim tim i na razvoj evropskog tržišta električne energije.

Pre nekoliko dana je i Elektroprivreda Srbije (EPS) objavila konkurs za zapošljavanje 163 visokoobrazovana stručnjaka, među kojima će šansu za prvi posao dobiti 62 mlada diplomca bez radnog iskustva.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

eps proizvodnja struje hidroelektrane

Rekordno niska proizvodnja struje u hidroelektranama EPS-a

24. avgust 2018. - Proizvodnja električne energije u hidroelektranama EPS-a će ove godine biti najniža u istoriji zbog izrazito nepovoljnih hidroloških prilika.

ie energy ngen bess pametno skladistenje energije

Hrvatski IE-Energy i Slovenački NGEN planiraju virtuelnu mrežu pametnih skladišta energije

24. avgust 2018. - Projekat od 60 miliona evra predstavlja prvi korak u razvoju virtuelne mreže pametnih skladišta koja će povezivati proizvođače i potrošače obnovljive energije.

Promene energetske politike u SAD će samo marginalno uticati na globalnu energetsku tranziciju

24. avgust 2018. - Izveštaj o energetskoj tranziciji DNV-a predviđa prelazak sa današnjeg odnosa fosilnih/nefosilnih goriva od 80/20 odsto na 50/50 do 2050.

severna makedonija baterije solar vetar gas zahtevi zakon godisnji plan sanja bozinovska

Severna Makedonija dobila zahteve za baterije snage 4,2 GW

24. avgust 2018. - Prvi oktobar je bio rok za investitore koji žele da grade energetske projekte da dostave dokumentaciju, rekla je ministarka Sanja Božinovska