Vesti

Princ Jordana želi da investira u solarnu energiju u BiH

princ Jordana solarna energija BIH investicija

Foto: Jrwooley6, Wikipedia

Objavljeno

22.11.2016.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

22.11.2016.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Princ Jordana Mohamed al-Abas Bin Ali želi da investira u solarnu energiju u Bosni i Hercegovini (BiH).

U pratnji nekoliko savetnika i dva biznismena iz Libije, Mohamed al-Abas Bin Ali posetio je Agenciju za promociju stranih investicija BiH (FIPA), saopštila je ova agencija.

Bin Ali je obavestio zamenicu direktora FIPA Blaženku Mišković, koja je sa saradnicima primila ovu delegaciju, da je zainteresovan da ulaže u oblasti solarne energije u BiH.

Kao predstavnik američke kompanije Eco-Gen Energy, Bin Ali je predstavio sistem proizvodnje solarne energije sa hibridnim generatorima koji koriste litijum-jonske baterije, što značajno doprinosi energetskoj efikasnosti i smanjenju troškova električne energije. On je takođe želeo da sazna više informacija o tržištu električne energije, principima izvoza električne energije i njenoj ceni u Federaciji Bosne i Hercegovine.

Predstavnici FIPA goste su upoznali sa situacijom u elektro-energetskom sektoru. Ističući spremnost FIPA da pomogne potencijalnim investitorima kako bi lakše uspostavili kontakt sa nadležnim institucijama u energetskom sektoru u BiH, predstavnici ove agencije ponudili su i svaki drugi vid pomoći u realizaciji investicije u solarnu energiju.

Biznis delegacija koju je predvodio princ Jordana upoznala se i sa projektima u oblasti drvne industrije čija je realizacija u toku, kao i sa informacijama vezanim za proces privatizacije u ovoj godini.

Jordanski princ sastao se i sa predstavnicima Bosna Bank International (BBI), koji su ga upoznali sa aktivnostima koje je ova finansijska institucija sprovela kako bi organizovala investicionu konferenciju Sarajevo Biznis Forum (SBF) i dovela strane investitora u BiH, javili su bosanski mediji. Kako je navedeno na zvaničnom sajtu banke, BBI je osnovana 2000. godine kao prva banka u Evropi koja posluje po principima islamskog bankarstva.

Pored ulaganja u solarnu energiju, Bin Ali je izrazio interesovanje i za investicije u poljoprivrednu proizvodnju, naročito stočarstvo, kao i turizam. On je pozvan da poseti BiH u maju naredne godine i učestvuje u radu SBF.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

srbija kolarac zaduzbina solarna elektrana

Zadužbina Ilije M. Kolarca postavila solarnu elektranu na krov

22. novembar 2016. - Zadužbina Ilije M. Kolarca se priključila sve većem broju domaćinstava, firmi, ustanova, koje na svojim krovovima instaliraju solarne panele

Medunarodni Medjunarodni forum o energiji za održivi razvoj 14 IFESD 28 30 oktobra Skoplju

Ovogodišnji Međunarodni forum o energiji za održivi razvoj održaće se od 28. do 30. oktobra u Skoplju

22. novembar 2016. - Zvaničnici, donosioci odluka, eksperti, poslovni ljudi, naučnici i predstavnici civilnog društva dolaze u Skoplje na 14-IFESD, koji će se održati od 28. do 30. oktobra

evropska unija zeleni poslovi solar industrija izvestaj

Broj radnih mesta u solarnoj industriji EU zabeležiće prvi pad u poslednjih deset godina

22. novembar 2016. - Broj radnih mesta u solarnoj industriji EU dostigao je rekordan nivo u 2024. godini, prema najnovijem izveštaju udruženja SolarPower Europe

srbija leskovac baterija gridflex

GridFlex planira da instalira samostalnu bateriju kod Leskovca

22. novembar 2016. - GridFlex je jedna od 11 firmi koje su u proceduri priključenja samostalnih baterija na prenosnu mrežu, kojom upravlja Elektromreža Srbije