Energetska efikasnost

Za zdrave i održive zgrade – KGH kongres

KGH kongres za zdrave i odrzive zgrade

Slika: Pixabay

Objavljeno

21.11.2016.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

21.11.2016.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

U Beogradu će se od 30. novembra do 2. decembra održati 47. Međunarodni kongres i izložba o klimatizaciji, grejanju i hlađenju (KGH). Na skupu će biti predstavljena najnovija dostignuća u primeni tehnologija unapređenja energetske efikasnosti potrebnih gradovima budućnosti i održivim zgradama, koja bi trebalo da pomognu u procesu ublažavanja klimatskih promena.

Kongres pod sloganom „Za zdrave i održive zgrade, stambene gradove i zaustavljanje klimatskih promena“ okupiće stručnjake iz oblasti klimatizacije, grejanja i hlađenja, ali i arhitekture, građevine, elektrotehnike, bezbednosti. Uz naglašavanje neraskidive veze između projektovanja, gradnje i rekonstrukcije s jedne strane, i energetskog unapređenja, korišćenja i održavanja zgrada s druge strane, učesnici skupa će predstaviti najbolja rešenja iz mnogih struka.

Znanja i iskustva arhitekata, građevinara i urbanista dopuniće rešenja koja mogu da ponude elektrotehničari, mašinci, hidrolozi i hidrometeorolozi. U tome će im pomoći ekolozi, stručnjaci za zaštitu prirodnih i kulturnih resursa, zatim ekonomisti, kao i eksperti za bezbednost.

U okviru stručnog dela skupa, učesnici kongresa će se upoznati sa novim materijalima i tehnologijama. Važan deo čine ideje i rešenja koja utiču na kvalitet života u zgradama: od optimizacije dnevnog i veštačkog osvetljenja, preko akustike, do uređenja zelenih površina.

Ovaj multidisciplinarni pristup ima za cilj da oblikuje i ponudi primenljiva rešenja za integrisano upravljanje zgradama.

Posebno značajan deo Kongresa predstavlja volonterski rad članova Društva za KGH Srbije na sprovođenju Montrealskog protokola o supstancama koje siromaše ozonski omotač. Projekat sprovode Program za zaštitu sredine Ujedinjenih nacija (UNEP), Ministarstvo poljoprivrede i zaštite životne sredine, i Društvo za KGH Srbije, pri Savezu mašinskih i elektrotehničkih inženjera i teničara Srbije (SMEITS). Rezultati zajedničkih napora objavljuju se u tromesečnom časopisu „KGH“, koji izdaje SMEITS. Na kongresu, tradicionalno u čevrtak, svoje radove izlažu vodeći svetski naučnici i stručnjaci iz oblasti hlađenja.

Prateća izložba će predstaviti nove proizviode za KGH, s naglaskom na proizvode koji primenjuju visoko energetski efikasne tehnologije u oblasti KGH sistema i postrojenja. Jedan njen deo činiće Zelena izložba, posvećena softverima, informacionim tehnologijama i mrežama.

Drugi dan kongresa biće posvećen studentima redovnih i posledimplomskih studija.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

termalno skladiste u svedskoj

Podzemno skladište lož-ulja u Švedskoj pretvoreno u termalno skladište energije

21. novembar 2016. - Nekadašnje skladište lož-ulja, smešteno u pećini ispod grada Vesterosa u Švedskoj, pretvoreno je u toplotnu...

Razgovori o energetskoj tranziciji, Svetlana Cerovic

Razgovori o energetskoj tranziciji sa Svetlanom Cerović: bankarski sektor spreman da finansira zelenu tranziciju

21. novembar 2016. - U drugoj epizodi novog serijala podkasta Balkan Green Energy Newsa pod nazivom Razgovori o energetskoj tranziciji, domaćin Danko Kalkan iz kompanije EY razgovarao je sa Svetlanom Cerović, iz UniCredit Banke o zelenom finansiranju.

EUSEW 2025. Fokus na pravednoj i konkurentnoj zelenoj tranziciji

EUSEW2025: Fokus na pravednoj i konkurentnoj zelenoj tranziciji

21. novembar 2016. - Devetnaesta Evropska nedelja održive energetike (EUSEW) održaće se od 10. do 12. juna u Briselu, uz onlajn prenos

Slovenija azurirani Integrisani nacionalni energetski i klimatski plan

OIE

Slovenija usvojila ažurirani Integrisani nacionalni energetski i klimatski plan

21. novembar 2016. - Slovenija u prepravljenom NEPN-u za 2030. predviđa 400 megavata u baterijama, 100 megavata u elektrolizerima i veći kapacitet reverzibilnih hidroelektrana