Električna energija

Vrhunski softver i domaća pamet dovele novosadski Šnajder Elektrik DMS na svetski vrh

Slika: Schneider Electric DMS

Objavljeno

23.03.2017.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

23.03.2017.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Piše: Zoran Vidić

Šnajder Elektrik DMS (Schneider Electric DMS) je kompanija za istraživanje, razvoj i inženjering u oblasti upravljanja elektroenenergetskim sistemima sa sedištem u Novom Sadu, koja se svojim svetski poznatim ADMS softverom pozicionirala kao najuspešnija i najveća srpska IT kompanija i jedna od najpoznatijih u regionu.

Šnajder Elektrik DMS je zajednički projekat multinacionalnog giganta Šnajder Elektrik sa sedištem u Francuskoj i srpske kompanije DMS Grupa, čiji osnivači i vlasnici su profesori sa novosadskog Fakulteta tehničkih nauka.

Glavni proizvod kompanije, ADMS softver, američka konsultantska kompanija GARTNER je proglasila za najkvalitetniji i najbolji softverski proizvod na svetu, šest godina zaredom, od 2011. do 2016. godine.

ADMS softver je originalni proizvod novosadskog preduzeća i predstavlja integrisano softversko rešenje za upravljanje električnim mrežama u velikim  gradovima u prisustvu obnovljivih izvora energije. Softver integriše razne analitičke funkcije za proračun i optimizaciju rada elektrodistributivnih kompanija i obezbeđuje alate za efikasno praćenje, upravljanje, dizajn i optimizaciju sistema distribucije.

Korisnicima ADMS softvera omogućava se da steknu detaljan pregled mreže kojom upravlja njihova kompanija i da na osnovu tih saznanja dizajniraju i razviju distributivnu infrastrukturu, optimizuju resurse i smanje troškove poslovanja električne mreže kojom upravljaju. Rezultat su veći prihodi kompanije i poboljšan kvalitet usluga.

Firma sa preko hiljadu stručnjaka za energetiku i računarstvo 

Rani počeci ADMS softvera i same kompanije sežu u sada daleku 1995. godinu, kada je grupa profesora na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, na inicijativu Elektrovojvodine započela rad na razvoju ADMS softvera. Pet godina kasnije, ovaj tada mali tim prerastao je u kompaniju DMS Grupa d.o.o. Novi Sad.

Šnajder Elektrik DMS je u ekspanziji i trenutno okuplja više od 1.000 stručnjaka iz oblasti energetike i računarstva, a gotovo 40 njih su doktori nauka. Kompanija već više godina sarađuje sa univerzitetima i distributerima električne energije širom sveta, a u saradnji sa matičnom kompanijom Šnajder Elektrik i njihovom globalnom mrežom filijala nastavljaju da razvijaju tržište i proizvode na svetskom nivou.

Ulaganje u budućnost i domaću pamet jedan je od prioriteta ove mlade kompanije, u kojoj je prosečna starost zaposlenih ne prelazi 27 godina.

Već nekoliko godina ova firma sprovodi aktivnu politika stipendiranja studenata, koja omogućava da oko 250 mladih stipendista svake godine nakon diplomiranja dobiju priliku da nastave karijeru u Šnajder Elektriku.

Danas se ADMS softver koristi više od 50 kompanija u preko 130 dispečerskih kontrolnih centara širom sveta.

Tagovi:
Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Drugi grcki LNG terminal pocinje s radom 1 oktobra

Drugi grčki LNG terminal počinje s radom 1. oktobra

23. mart 2017. - Nakon polugodišnjeg kašnjenja, LNG terminal Alexandroupolis u Grčkoj je spreman da 1. oktobra bude pušten u rad

ephzhb solar hodovo javna nabavka

EPHZHB traži izvođača za gradnju prve faze solarne elektrane u Hodovu

23. mart 2017. - Lokacija na kojoj će biti izgrađena solarna elektrana u vlasništvu najmanje od tri državne elektroprivrede u BiH je poslovna zona Hodovo

Kod Livna izgradnja vetroparka Siroka draga 125 4 MW

Kod Livna počinje izgradnja vetroparka Široka draga od 125,4 MW

23. mart 2017. - Imres Smart Greenergy je potpisao ugovor sa izvođačem za svoj projekat vetroelektrane Široka draga u Hercegovini

crna gora gasovod lng terminal sahmanovic

Šahmanović: Gasovod IAP i LNG terminal su strateški projekti za Crnu Goru

23. mart 2017. - Izgradnja terminala za tečni prirodni gas i Jadransko-jonskog gasovoda su strateški projekti, poručio je ministar Admir Šahmanović