Otpad

Sombor, Pirot, Novi Sad i Nova Varoš dobili 100 miliona dinara iz Zelenog fonda

Sombor-Pirot-Novi-Sad-Nova-Varos-100-miliona-dinara-Zeleni-fond

Image by vkingxl from Pixabay

Objavljeno

21.06.2019.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

21.06.2019.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Gradovi Sombor, Pirot i Novi Sad, kao i Opština Nova Varoš dobili su skoro 100 miliona dinara iz državnog Zelenog fonda za uspostavljanje i razvoj regionalnih centara za upravljanje otpadom.

Novac im je dodeljen u okviru Javnog konkursa za sufinansiranje realizacije projekata izgradnje sistema za upravljanje otpadom, koji je raspisalo Ministarstvo zaštite životne sredine. Na konkurs, objavljen početkom aprila, pristiglo je 14 prijava opština i gradova, ali čak deset nije ispunilo uslove.

Grad Sombor dobiće najviše novca, 40,5 miliona dinara, za uspostavljanje regionalnog centra za upravljanje otpadom. Za istu namenu Novom Sadu dodeljeno je 32 miliona dinara.

Na konkurs, objavljen početkom aprila, pristiglo je 14 prijava opština i gradova, ali čak deset nije ispunilo uslove

Opština Nova Varoš iz Zelenog fonda dobila je 23,4 miliona dinara za izradu projektne dokumentacije za izgradnju regionalnog centra za upravljanje otpadom „Banjica“.  Za pripremu idejnog rešenja i projekta za građevinsku dozvolu za izradu kompostane u okviru Regionalnog centra upravljanja otpadom u Pirotu Ministarstvo je dodelilo 4 miliona dinara.

Zeleni fond Republike Srbije ove godina na raspolaganju ima 2,9 milijardi dinara, od čega je 2,2 milijarde namenjeno za subvencije privatnim firmama u sektoru otpada

Zeleni fond Republike Srbije, osnovan 2017. godine, ove godina na raspolaganju ima 2,9 milijardi dinara, od čega je 2,2 milijarde namenjeno za subvencije privatnim firmama u sektoru otpada. Za projekte izgradnje sistema za upravljanje otpadom određeno je 100 miliona dinara, koliko je na ovom konkursu i podeljeno.

Zanimljivo je da deset gradova i opština nije ispunilo uslove konkursa i to, kako se navodi na sajtu Ministarstva, u najvećem broju slučajeva jer nisu tražili sredstva za projektnu dokumentaciju propisanu konkursom i zato što nisu nosioci aktivnosti na organizaciji regionalnog sistema upravljanja otpadom. Takođe, bilo je i onih opština koje nisu uspele da podnesu prijavu u roku, pa nisu ni dobili sredstva iz Zelenog fonda.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

blokada deponije u valjevu, lokalni odgovor

Lokalni odgovor uputio otvoreno pismo gradonačelniku povodom stanja na deponiji u Valjevu

21. jun 2019. - Nakon što je u Valjevu proglašeno vanredna situacija zbog blokade nesanitarne gradske deponije, udruženje Lokalni odgovor uputilo je gradskoj vlasti niz konkretnih predloga za njeno trajno zatvaranje i sanaciju

Medjunarodni dan nultog otpada 2025, Ka nultom otpadu u modi i tekstilu

Međunarodni dan nultog otpada 2025: Smanjiti otpad u modnoj i tekstilnoj industriji

21. jun 2019. - Međunarodni dan nultog otpada ima za cilj da skrene pažnju na brojne negativne uticaje otpada i podstakne globalnu akciju na svim nivoima

Ministarstvo zastite zivotne sredine raspisalo javni konkurs za dodelu sredstava za sanciju divljih deponija

U Srbiji raspisan konkurs za sredstva za sanaciju divljih deponija

21. jun 2019. - Ministarstvo zaštite životne sredine raspisalo javni konkurs za sufinansiranje projekata prevencije nelegalnog odlaganja otpada i uklanjanje divljih deponija.

Vanredno stanje u Banjaluci – 300 tona smeca ostaje na ulicama

Vanredna situacija u Banjaluci – 300 tona smeća ostaje na ulicama svakog dana

21. jun 2019. - Na području Banjaluke proglašena je vanredna situacija zbog problema s odlaganjem otpada, saopšteno je iz Štaba za vanredne situacije ovog grada