Energetska efikasnost

Prijave za treću Letnju školu Energetske zajednice do 31. marta

Prijave za trecu Letnju skolu Energetske zajednice do 31. marta

Slika: BGEN

Objavljeno

14.02.2018.

Država

,

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

14.02.2018.

Država

,

Komentari

comments icon

0

Podeli

Treća Letnja škola Energetske zajednice biće održana u Splitu od 25. avgusta do 1. septembra. Rok za podnošenje prijava je 31. mart, a učešće u školi je besplatno.

Fokus ovogodišnje Letnje škole je na tranziciji energetskog sektora, posebno u zemljama jugoistočne i istočne Evrope, saopštila je Energetska zajednica, organizator ovog multidisciplinarnog interaktivnog programa.

Organizaciju škole sufinansiraju GIZ Otvoreni regionalni fond za JIE-Energetska efikasnost i Višegradski fond.

Program se oslanja na dve ranije organizovane škole, a neće zanemariti ni širi evropski, a potencijalno ni globalni geografski kontekst, i obuhvatiće mnogo više od običnog programa obuke za teme vezane za energetiku. Kocipiran je tako da omogući učesnicima i učesnicama da bolje razumeju svu kompleksnost energetskog sektora i obezbedi im platformu za razmenu ideja i doprinos u kreiranju njegove budućnosti.

Tokom jednonedeljnog programa, biće pokriveni različiti aspekti lanca snabdevanja energijom, tako što će pet dana (od ponedeljka do petka) tematski zaokružiti neki od tih aspekata:

  • ekonomski – ponedeljak
  • tehnički – utorak
  • politički – sreda
  • pravni – četvrtak
  • održivi – petak

Učesnici će imati prilike da čuju više od 30 predavača, renomiranih profesora univerziteta, eksperata i predstavnika vodećih kompanija iz oblasti energetike.

Na otvaranju Letnje škole predviđeno je da se prvog dana govorima dobrodošlice učesnicima obrate Dirk Buschle, zamenik direktora Sekretarijata Energetske zajednice, i Joachim Gaube, menadžer sektorskog fonda Otvoreni regionalni fond za JIE – Energetska efikasnost (GIZ ORF-EE), dok će uvodni govor održati Janez Kopač, direktor Energetske zajednice.

Škola je besplatna za 40 odrabranih postdiplomaca, istraživača u svim disciplinama koje se tiču energetike, mladih profesionalaca iz vladinih institucija, kompanija, i nevladinih organizaciaj iz regiona Evropske zajednice.

Pokriveni su troškovi smeštaja i studijske posete, a jedini trošak koji će studenti morati sami da finansiraju je trošak prevoza. Gornja starosna granica je 35 godina.

Rok za prijavu je 31. mart. Zainteresovani kandidati i kandidatkinje mogu na engleskom jeziku ispuniti predviđenu aplikaciju za Letnju školu, dostupnu putem linka https://energy-community.org/aboutus/summer-school/2018.html

Zvaničan jezik škole je engleski.

Prijave za treću Letnju školu Energetske zajednice do 31. marta
Slika 1. Polaznici Druge Letnje škole Energetske zajednice u Ohridu, 2017

Program Letnje škole organizuje Sekretarijat Energetske zajednice u saradnji sa Višegradskim fondom, Otvorenim regionalnim fondom za Jugoistočnu Evropu – Energetska efkasnost (ORF-EE) koji sprovodi Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ), Regionalnim centrom za energetske politike – REKK, univerzitetima Jagielonian iz Krakova, Comenius iz Bratislave, Masaryk iz Brna i Polis iz Tirane, hrvatskom OCD DOOR, i domaćinom Letnje škole – splitskim Fakultetom elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje (FESB).

Letnju školu inicirao je Sekretarijat Energetske zajednice u jesen 2016. godine sa ciljem da putem multidisciplinarnog programa promoviše kompetentnost učesnika u svim temama vezanim za sektor energetike.

Prošlogodišnja, druga Letnja škola održana je u Ohridu, u Makedoniji, dok je domaćin prvoj bila Tirana.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

crna gora eko fond subvencije energetska efikasnost

Crna Gora pokrenula najveći program subvencija za energetsku efikasnost

14. februar 2018. - Crna Gora raspisala dva javna poziva za dodelu bespovratne pomoći za primenu mera za povećanje energetske efikasnosti

energetska sanacija objekata javnog znacaja 41 gradu opstini Srbiji

Počinje energetska sanacija objekata od javnog značaja u 41 gradu i opštini u Srbiji

14. februar 2018. - Novo ruho dobijaju objekti od javnog značaja uključujući Hemijski fakultet i KBC Dragiša Mišović u Beogradu i 20 škola i vrtića širom zemlje

Srbija usvojila Integrisani nacionalni energetski i klimatski plan 2030

Srbija usvojila Integrisani nacionalni energetski i klimatski plan do 2030. godine

14. februar 2018. - Srbija se uskladila sa vizijom Evrope, izjavila je ministarka Đedović Handanović nakon što je vlada usvojila Integrisani nacionalni energetski i klimatski plan

strategija razvoja energetike srbije 2040. javna rasprava

Javna rasprava o Nacrtu strategije razvoja energetike Srbije do 2040 – kako će izgledati sektor energetike za 16 godina

14. februar 2018. - Objavljen je Nacrt strategije i Izveštaj o strateškoj proceni uticaja strategije razvoja energetike na životnu sredinu