Životna sredina

Poziv za Međunarodnu letnju školu održivog razvoja u Nemačkoj

Poziv za Medjunarodnu letnju skolu odrzivog razvoja u Nemackoj

Foto: Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden

Objavljeno

03.05.2023.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

03.05.2023.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Istočno Bavarski Tehnički Univerzitet Amberg – Vajden (nem. Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden) pozvao je studente da se prijave za Međunarodnu letnju školu na temu održivog razvoja, koja će se održati se od 26. juna do 1. jula u mestu Weiden in der Oberpfalz u Nemačkoj.

Dođite da naučite, doživite, podelite i primenite koncepte održivog razvoja!, napisao je u pozivu studentima Istočno Bavarski Tehnički Univerzitet Amberg – Vajden.

Osim što će raditi na projektima iz stvarnog života sa međunarodnom kompanijom i sticati znanja tokom input sesija, studenti će učiti da sarađuju u timovima i kreiraju rešenja sa unapred postavljenim ciljevima.

Podsticaćemo „razmišljanje van okvira“ i traženje realnih rezultata orijentisanih na primeni, naveo je Univerzitet.

Organizator snosi sve troškove

Tokom nedelju dana programa 30 studenata imaće priliku da radi na izazovima iz stvarnog života i industrije, kako bi pronašli načine za postizanje ciljeva održivog razvoja. Osim studenata u školi će, kako je naveo nemački Univerzitet, učestvovati dve kompanije, dva profesora, više eksperata za održivi razvoj, projekte i timski rad, kao i veliki broj savetnika.

Do kraja programa studenti će produbiti razumevanje izazova i mogućnosti održivog razvoja, kao i praktične veštine koje mogu koristiti tokom karijere, naveo je Univerzitet u Kragujevcu, koji je objavio poziv nemačkog Univerziteta za Letnju školu.

Uslovi za učešće su najmanje B2 nivo poznavanja engleskog jezika i uspešno testiranje.

Učešće u programu je besplatno i troškovi smeštaja i ishrane obezbeđeni su od strane organizatora. Prijavu je moguće podneti do 15. maja 2023. godine.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Najveca nuklearna elektrana u Zapadnoj Evropi zatvorena zbog najezde meduza

Najezda meduza zaustavila rad nuklearne elektrane u Francuskoj

3. maj 2023. - Najezda meduza je privremeno zaustavila rad najveće nuklearne elektrane u Zapadnoj Evropi – Gravelines, u Francuskoj, jer su zapušile pumpe

spalionice otpada

Grčka opština Eordea ne želi spalionicu komunalnog otpada

3. maj 2023. - Grčka planira izgradnju šest postrojenja za proizvodnju energije iz otpada koja bi pokrila celokupnu teritoriju zemlje

Pks javna rasprava strategija upravljanja mineralnim sirovinama

Održana javna rasprava o strategiji upravljanja mineralnim resursima – građani i stručnjaci nezadovoljni

3. maj 2023. - Održana je javna rasprava o Nacrtu Strategije upravljanja mineralnim i drugim geološkim resursima u Srbiji

EU donirala Srbiji 240 miliona evra zivotnu sredinu energetsku efikasnost

EU donirala Srbiji 240 miliona evra za životnu sredinu, energetsku efikasnost

3. maj 2023. - Srbiji su iz IPA fondova EU odobrena bespovratna sredstva u iznosu od 240 miliona evra za projekte vredne ukupno 325,2 miliona evra