Mobilnost

Poziv za dostavljanje energetskih rešenja (PoWER projekat) – rok 4. mart

Foto: Pixabay

Objavljeno

19.02.2019.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

19.02.2019.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

U okviru projekta PoWER (Ports as driving Wheels of Entrepreneurial Realm) “Luke kao pokretački mehanizmi preduzetništva, PoWER”, u kojem učestvuje i CETEOR, u toku je poziv za dostavljanje rešenja koji će biti otvoren do 4. marta 2019. godine. Ovim pozivom PoWER ima za cilj da uključi preduzeća, mala i srednja preduzeća, profesionalce i istraživače širom jadransko-jonskog područja u pronalaženje novih rešenja i patenata (proizvoda, usluga, poslovnih modela i tehnologija) koji se bave energetski orijentisanim potrebama identifikovanim ovim projektom.

Predložena rešenja biće podvrgnuta evaluaciji u dva koraka, nacionalnom i transnacionalnom. Pobedničko rešenje konkursa biće uključeno u bazu podataka projektne platforme, a pobednici će imati prilike da učestvuju u događajima umrežavanja u okviru projekta PoWER, gde će imati priliku da povećaju svoju vidljivost na evropskom nivou i pronađu konkretne poslovne prilike.

Detaljnije informacije o Pozivu za dostavljanje rešenja, Priručnik za poziv i Listu identifikovanih potreba, možete pronaći na platformi projekta.

O projektu

PoWER (Ports as driving Wheels of Entrepreneurial Realm) projekat finansira Interreg Adrion program.

Vodeći partner je National Research Council Construction Technologies Institute (Italija) a ostali partneri su CNA (Italija), RDA Porin (Hrvatska), CERTH (Grčka), CCI THESPROT IA (Grčka), FEP (Srbija), CDI (Albanija), Opština Drač (Albanija) i CETEOR doo (Bosna i Hercegovina). Pridruženi partner iz Bosne i Hercegovine je Luka Brčko.

Cilj projekta PoWER je podrška transformacije luka u inovacione habove koji treba da iskoriste svoje preduzetničke potencijale u poređenju sa drugim vidovima transporta. U okviru projekta ukupno šest studija slučaja (šest luka) će biti obrađeno kroz originalni pristup koji podrazumeva analizu potencijala za energetsku efikasnost i obnovljive izvore energije (OIE), unapređenje IT rešenja i sl.

Projekat se implementira u periodu od 1. januara 2018. do 31. decembra 2019.

Za sve dodatne informacije: info@ceteor.ba

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Pored strategije za grejanje Evropi neophodna strategija za hladenje hladjenje

Pored strategije za grejanje, Evropi sada neophodna strategija za hlađenje

19. februar 2019. - Za razliku od sistemskih rešenja za grejanje, pristup hlađenju u Evropi je bio haotičan, parcijalan i nepravičan, a ono dobija suštinski značaj

GGF pojacava direktno kreditiranje uz fokus na energetsku bezbednost tranziciju

GGF pojačava direktno kreditiranje uz fokus na energetsku bezbednost, tranziciju

19. februar 2019. - Fond za zeleni razvoj (GGF) je u svom izveštaju za 2024. predstavio kako širom Jugoistočne Evrope i Kavkaza i drugde on pogoni zelenu tranziciju

Opštine i gradovi u Srbiji mogu da se prijave za grantove za energetsku efikasnost

Opštine i gradovi u Srbiji mogu da se prijave za grantove za energetsku efikasnost

19. februar 2019. - Za unapređenje energetske efikasnosti objekata od javnog značaja u Srbiji izdvojeno je 571,3 miliona dinara

mehanizam za modernizaciju projekti eu

3,66 milijardi evra iz Modernizacionog fonda za projekte čiste energije u devet zemalja EU

19. februar 2019. - Projekti obnovljivih izvora energije, modernizacije mreže i energetske efikasnosti biće podržani i u Hrvatskoj, Sloveniji, Grčkoj i Rumuniji.