OIE

Posle razmene imovine sa firmom E.ON, RWE postao jedan od lidera u proizvodnji obnovljive energije

razmena-imovine-EON-RWE-lider-obnovljiva-energija

Slika: RWE

Objavljeno

03.07.2020.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

03.07.2020.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Strateška razmena imovine između nemačkih energetskih giganata – kompanija RWE i E.ON, posle dve godine konačno je okončana. U poslednjem koraku RWE je preuzeo poslove firme innogy i postao jedan od najvećih svetskih proizvođača energije iz obnovljivih izvora.

Nemačka kompanija sada ima elektrane za zelenu energiju snage 9 GW, dok su u izgradnji kapaciteti od 2,6 GW. Kako su preneli mediji, RWE je sada drugi po veličini operator vetroparkova na vodi i treći u evropi u elektranama na obnovljive izvore.

RWE planira da poveća portfolio na 13 GW uz investicije od oko pet milijardi evra

RWE, kako je saopšteno, planira investicije od oko pet milijardi evra u Evropi, Severnoj Americi i Aziji i Pacifiku kako bi povećao svoj portfelj obnovljivih izvora energije na više od 13 GW. Oko milijardu evra od ove sume predviđeno je za projekte u Nemačkoj.

Kao rezultat razmene imovine između dve kompanije poslovi proizvodnje energije iz vetroparkova, solarnih elektrana i hidroelektrana kao i poslovi u vezi sa biomasom, biogasom i gasom se prenose na RWE. Na drugoj strani, E.ON je objedinio poslove u vezi sa prenosnim kapacitetima i maloprodajom električne energije.

RWE je dobio i udeo firme innogy u austrijskoj elektroenergetskoj kompaniji Kelag

U poslednjem koraku ove transakcije, RWE je dobio i udeo firme innogy u austrijskoj elektroenergetskoj kompaniji Kelag, čije se hidroelektrane odlično uklapaju u novi RWE-ov portfolio, navela je ova kompanija.

U jesen 2019. godine, RWE je preuzeo poslove kompanije E.ON u sektoru obnovljivih izvora energije, a sada je učinjen poslednji korak integrisanjem biznisa firme innogy.

RWE će do 2040. emisije ugljenika spustiti na neutralan nivo

Novi RWE je napravljen, izjavio je Rolf Martin Schmitz, izvršni direktor RWE AG-a. On je istakao da je to nova, veća i raznovrsnija kompanija, sa jasnim ciljem.

„RWE će do 2040. emisije ugljenika spustiti na neutralan, nivo što će nas odvesti mnogo dalje od onoga što druge kompanije planiraju da urade“, dodao je.

Markus Krebber, generalni direktor RWE AG-a, rekao je da kompanija ima odličnu polaznu tačku.

„Veliki globalni portfelj obnovljivih izvora energije, dva tima koji se međusobno savršeno dopunjuju sa višegodišnjim iskustvom i snažan investicioni program“, naveo je.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

krsko nukelarna eelektrana prostorni plan

Slovenija pokrenula javnu raspravu o prostornom planu za drugi blok nuklearke Krško

3. jul 2020. - Ministarstvo prirodnih resursa i prostornog planiranja objavilo je inicijativu za izradu prostornog plana za drugi blok nuklearke Krško.

LONGi rumunija energetska tranzicija 541 mw

LONGi daje zamah energetskoj tranziciji Rumunije trijumfom tehnologije zadnjeg kontakta na solarnom projektu od 54.1 MW

3. jul 2020. - Solarna elektrana od 54.1 MW u Rumuniji s modulima kompanije LONGi Solar sa zadnjim kontaktom treba da bude priključena na mrežu u četvrtom kvartalu.

Nacionalni energetski i klimatski plan Crne Gore javnoj raspravi gasenje TE Pljevlja 2041

Nacionalni energetski i klimatski plan Crne Gore na javnoj raspravi – gašenje TE Pljevlja 2041.

3. jul 2020. - Isključenje Termoelektrane Pljevlja se planira za 2041, ali to zavisi od pravedne tranzicije i sigurnosti snabdevanja, stoji u NEKP-u

bisol solarni moduli fabrika slovenija

Proizvođač solarnih modula Bisol utrostručuje kapacitete novom fabrikom u Sloveniji

3. jul 2020. - Slovenački proizvođač solarnih modula Bisol planira izgradnju nove fabrike, a investicija se procenjuje na 32,3 miliona evra.