Mobilnost

Nagradni konkurs: Beograd u kakvom želim da živim – Ulice budućnosti

konkurs-poum-sump-beograd-giz

Slika: Facebook/Plan odrzive mobilnosti

Objavljeno

12.07.2019.

Država

Komentari

0

Podeli

Objavljeno

12.07.2019.

Država

Komentari

0

Podeli

U okviru rada na Planu održive urbane mobilnosti – POUM (SUMP – Sustainable Urban Mobility Plan) Sekretarijat za saobraćaj Grada Beograda organizuje otvoreni anketni konkurs, kako bi se izradi Plana priključili svi zainteresovani građani sa svojim kreativnim i inovativnim razmišljanjima i predlozima, navodi se u oglasu za konkurs.

Konkurs je otvoren do 2. septembra za učenike, studente i ostale kreativne građane iz raznih oblasti. Predlozi se mogu predavati individualno ili kao grupni rad, a svi radovi će biti prikazani na izložbi sa katalogom i recenzijom.

Plan održive urbane mobilnosti je plan koji na inovativan način planira gradski transportni i urbani sistem a koji na održiv način zadovoljava, prvenstveno, potrebe ljudi. Ciljevi takvog planiranja su pristupačnost odredištu i uslugama, povećanje bezbednosti saobraćaja, smanjenje efekata staklene bašte i potrošnje fosilnih goriva, atraktivnost gradskih sadržaja, povećanje kvaliteta života, zdravija životna sredina, smanjeni štetni uticaj na zdravlje građana…

Stručnu podršku u izradi Plana održive urbane mobilnosti Gradu Beogradu pruža Otvoreni regionalni fond za Jugoistočnu Evropu – Energetska efikasnost (ORF-EE).

Zadatak konkursa:

Pošaljite svoje fotografije, crteže, slike, 3D ilustracije, snimke ili kratke priče kojima ćete pokazati vaš stav – viđenje teme održive urbane mobilnosti. U kakvom Beogradu biste želeli da živite, kakvim ulicama želite da hodate, vozite bicikl, trotinet ili automobil? Kakve autobuse, tramvaje i trolejbuse biste voleli da vidite na ulicama našeg grada? Pokažite nam šta je to što bi, po Vašem mišljenju, ulepšalo svakodnevnicu i olakšalo kretanje ulicama Beograda.

Nagrade:

  1. Bicikl (za odrasle ili dečji)
  2. Trotinet (za odrasle ili dečji)
  3. Komplet vidljivost.

Teme:

  1. Prostor – dati svoje viđenje poželjnog gradskog okruženja – ulica, trgova, parkova, skverova,… oslobođenog saobraćajnih gužvi i prepreka. Kako zamišljate javni prostor kojim želite da hodate, vozite bicikl ili koristite druge održive vidove kretanja za svakodnevne obaveze, kao što su odlazak na posao, u školu, na fakultet, u nabavku, ali i za rekreaciju i slobodne vreme.
  2. Vozila  – dati svoj predlog za futurističke, inovativne, savremene ili klasične modele individualnih vozila ili sistema prevoza koji bi mogli da se primene na prevoz u gradu kako bi se se on uredio i unapredio.

Forma:

  1. Grafički prilog – crtež , slika, fotografija
  2. Video prezentacija – multimedijalni rad
  3. Kreativni tekst (slogan, kreativni rad, lirski rad – kratka priča, kolumna…).

Organizatori konkursa su organizacija civilnog društva Centar za evropske politike (CEP), firma CeS.TRA i Sekretarijat.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Croatia Airlines saf odrzivo avio gorivo letovi

Prvi letovi kompanije Croatian Airlines uz održivo gorivo

12. jul 2019. - Upotreba SAF goriva je priprema za obavezu njegove upotrebe koja u Evropskoj uniji stupa na snagu 2025. godine

Evropa uvećala broj punjača za električna vozila tri puta za tri godine

12. jul 2019. - Većina zemalja Evropske unije je već na kraju 2023. ispunila svoje ciljeve za 2024, pokazala je analiza T&E

rio tinto jadar rts debata

Debata o projektu Jadar: Srbija ne treba da se žrtvuje zarad dobrobiti Evrope vs. Dezinformacijama se plaše građani

12. jul 2019. - Široka javnost imala je priliku da od stručnjaka čuje detalje o projektu koji može da promeni život ne samo meštana doline Jadra, nego i cele Srbije

bec-zeleni-vodonik-punjac-autobusi

Beč i Budimpešta dobili prve elektrolizere za proizvodnju zelenog vodonika

12. jul 2019. - Pogon u Beču ima kapacitet od tri megavata, a u predgrađu Budimpešte 10 MW, i kako tvrde u kompaniji MOL najveći je u regionu