Životna sredina

Kupujte jelke sa busenom!

Foto: Pixabay

Objavljeno

24.12.2018.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

24.12.2018.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

JKP Zelenilo-Beograd apeluje na građane da kupuju jelke sa busenom, jer time utiču na zaštitu životne sredine i doprinose sprečavanju seče mladih stabala četinara.

JKP Zelenilo-Beograd za novogodišnje i božićne praznike prodaje jelke sa busenom u rasadnicima u Ul. Vojvode Stepe br. 405 i Ul. Marije Bursać bb u Zemunu, kao i u svojoj cvećari na Kanarevom brdu, navodi se u saopštenju preduzeća.

Cena jelke sa busenom, u zavisnosti od visine (1,4 – 2,5 m), po ceni od 1.300 i 2.500 dinara.

Za one sugrađane koji žele dodatno da ukrase svoj dom, nekoga obraduju ili nemaju dovoljno prostora za jelku, Zelenilo-Beograd će u cvećari na Kanarevom brdu praviti posebne stone novogodišnje aranžmane po želji i afinitetima kupca.

Prilikom ukrašavanja jelke sa busenom posebno treba voditi računa o kićenju njenog vrha, kako se ne bi polomio ili oštetio. Jedan od mogućih načina da se sačuva vrh jeste da se uz vrh postavi olovka, pa tek onda ukras. Jelku takođe ne treba postaviti blizu grejnog tela.

Tokom praznika potrebno je da se busen jelke zaliva vodom sobne temperature kako bi se održala umerena vlažnost supstrata.

Posle praznika jelka sa busenom može se vratiti prirodi. Drvo ne treba odmah iznositi napolje na mesto sadnje, već je potrebno obezbediti period prilagođavanja. Najbolje bi bilo da se jelka ostavi nekoliko dana u hodniku, a potom da se posadi u odgovarajućim uslovima – kada zemlja nije zamrznuta, odnosno kada spoljna temperatura nije ispod nule.

Ukoliko se jelka sadi u dvorište, imajte na umu da će ona u narednim godinama izrasti u visoko drvo, pa zato pažljivo treba odabrati mesto za sadnju. Takođe, vodite računa da sadnicu ne zasadite suviše blizu objekta, a ukoliko nemate adekvatno mesto za sadnju, jelku možete doneti u rasadnike Zelenila, kako bi je radnici preduzeća posadili na unapred planiranim površinama u gradu, navodi se u saopštenju.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Irska prestala upotrebljava ugalj slede Spanija Italija Grcka

Irska prestala da upotrebljava ugalj, a slede Španija, Italija, Grčka…

24. decembar 2018. - Poslednje termoelektrane na ugalj u nekoliko zemalja Evropske unije već rade na minimumu ili samo povremeno

Uspešno završen WISE Srbija mentorski program Poverenje, podrška i lična transformacija

Uspešno završen WISE Srbija mentorski program: Poverenje, podrška i lična transformacija

24. decembar 2018. - Prvi mentorski program WISE Srbija mreže žena u održivoj energetici, zelenoj ekonomiji i klimatskoj akciji uspešno je završen i zvanično obeležen završnim događajem u Beogradu.

Srbija dobila novi zakon o zaštiti vazduha

Srbija dobila novi Zakon o zaštiti vazduha

24. decembar 2018. - Narodna skupština Republike Srbije usvojila je novi Zakon o zaštiti vazduha.

Termoelektrane na ugalj Zapadnom Balkanu 2024 zagadivale zagadjivale prekoracenja ogromna

Termoelektrane na ugalj na Zapadnom Balkanu 2024. zagađivale manje, ali prekoračenja i dalje ogromna

24. decembar 2018. - Zastarele termoelektrane na ugalj u regionu su 2024. u vazduh ispustile šest puta više sumpor-dioksida (SO2) nego što je dozvoljeno