OIE

Konkurs za master studente za ESED školarine do 21.000 dolara pri kraju

Konkurs za master studente za ESED skolarine

Foto: StockSnap, Pixabay

Objavljeno

27.02.2020.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

27.02.2020.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

U području koje Balkan Green Energy News pokriva, odlični studenti iz Albanije, BiH, Crne Gore, Srbije, Severne Makedonije, Turske i sa Kosova* mogu da se prijave za školarine.

Izuzetni studenti iz zemalja u razvoju imaju još nedelju dana da se prijave za program ESED – Education for Sustainable Energy Development za školsku 2020/21. godinu. Školarine za razvoj održive energetike dodeljuje GSEP (Global Sustainable Electricity Partnership), a odredio je da je iznos najviše 21.000 dolara po osobi.

Na stipendiranje imaju prava oni naučnici koji će pohađati redovne master studije energije sa nula emisija ugljenika, pametnih mreža, električnog prevoza, skladištenja energije, naprednih tehnologija električne energije, javne politike i drugih odgovarajućih oblasti. Poslednji dan roka je 6. mart.

Energije sa nula emisija ugljenika, pametne mreže, električni prevoz, skladištenje energije, napredne tehnologije električne energije i javna politika su među relevantnim oblastima studiranja

„Naš jedinstveni program za stipendije neguje sledeću generaciju specijalista za energetiku, klimu i sektor električne energije koji će biti spremni da se uhvate ukoštac s izazovima budućnosti“, saopštio je ovaj globalni savez kompanija koje se bave strujom. GSEP, sa sedištem u Montrealu, promoviše elektrifikaciju i održivu energetiku.

Kandidatima će od jeseni preostati još bar jedna cela školska godina ili do tri semestra. Oni moraju biti građani iz privreda u razvoju koje su na spisku primalaca zvanične pomoći koji sastavlja Direkcija za razvojnu saradnju Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj, OECD.

Kandidatima će na jesen preostati bar jedna cela školska godina ili do tri semestra

U regionu kojeg pokriva Balkan Green Energy News, Albanija, BiH, Crna Gora, Srbija, Severna Makedonija i Turska su u gornjoj srednjoj kategoriji. Kosovo* je ovde jedini entitet s nižim srednjim primanjima. Zemlja ili teritorija koja tri godine zaredom ostane iznad praga za visoki prihod briše se s liste.

Članovi Grupe osam i Evropske unije nemaju prava na zvaničnu razvojnu pomoć kao ni države koje imaju zakazan dan pristupanja 27-članom bloku. Kriterijum je zasnovan na bruto nacionalnom prihodu ili GNI po glavi stanovnika koji izračunava Svetska banka.

Lane je bilo 913 prijava. Od 2002. godine je bilo 215 učesnika.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Tok integracije Energetske zajednice EU stabilan nece ublaziti CBAM udarac

Tok integracije Energetske zajednice u EU stabilan, ali to neće ublažiti CBAM-ov udarac

27. februar 2020. - Ugovorne strane Energetske zajednice su ove godine pokazale da teže ustrajnom prenošenju evropskog zakonodavstva

bih te ugljevik prekid dalekovodi semberija struja

TE Ugljevik opet stao, zbog ispada tri dalekovoda bez struje 200.000 građana u BiH

27. februar 2020. - Termoelektrana Ugljevik, deo ERS-a, prekinula je proizvodnju električne energije po drugi put u poslednje tri nedelje

hrvatska geotermalna energija soyak elektrana legrad 1 polje

Soyak gradi geotermalnu elektranu snage 80 MW u Hrvatskoj

27. februar 2020. - Hrvatska trenutno ima samo jednu geotermanu elektranu - postrojenje Velika 1 kod Bjelovara, snage 16,5 MW

Bloka 7, Termoelektrane Tuzla

Kineski konzorcijum vratio uplaćeni avans Elektroprivredi BiH za izgradnju bloka 7 u TE Tuzla

27. februar 2020. - EPBiH je uspeo da povrati skoro 128 miliona evra avansa kojeg je uplatio kineskim kompanijama za izgradnju bloka 7 Termoelektrane Tuzla