Električna energija

Kompanija Shell počinje direktnu prodaju struje potrošačima u Turskoj

Kompanija Shell pocinje direktnu prodaju struje potrosacima u Turskoj

Photo: Pixabay

Objavljeno

12.10.2017.

Država

Komentari

0

Podeli

Objavljeno

12.10.2017.

Država

Komentari

0

Podeli

Kompanija Shell se sprema da počne direktnu prodaju struje potrošačima u Turskoj pošto je protekle tri godine na turskom tržištu bila veleprodajni trgovac elektricne energije. Ova kompanija, koja radi u Turskoj pod imenom Shell Energy, će usmeriti svoj delatnosti na industrijske potrošače električne energije.

Kompanija Shell je prisutna u Turskoj od 1923. godine radeći sa naftom i naftnim derivatima. Ona sada planira da proširi svoje aktivnosti u proizvodnji i distribuciji prirodnog gasa, električne energije i drugih izvora energije, javili su turski mediji.

Generalni direktor kompanije Shell Energy Europe David Wells je izjavio da je firma spremna da prodaje struju direktno potrošačima u Turskoj posle sličnih poduhvata na tržištima Velike Britanije, Nemačke i Italije. „Turski energetski sektor je uspeo da postigne brzi rast u skladu sa povećanom potražnjom za energijom,“ rekao je on.

Kompanija Shell je prisutna na tržištu prirodnog gasa u Turskoj već 10 godina i ona je bila prvi privatni izvoznik gasa iz te zemlje, rekao je generalni direktor Shell Energy, dodajući da tržište gasom u Turskoj nije liberalizovano u istoj meri kao i tržište električne energije jer državna firma Petroleum Pipeline Corporation (BOTAŞ) kontroliše oko 80 odsto tržišta.

Firma Royal Dutch Shell pod čijim okriljem radi Shell Energy A.S. je odlučila da proširi svoje aktivnosti na polju obnovljivih izvora energije jer njeni stručnjaci predviđaju da će globalna potražnja za naftom dostići vrhunac u sledećih desetak godina i da će ustupiti mesto energiji iz obnovljivih izvora.

Generalni direktor kompanije Shell Ben Van Beurden je izjavio nedavno da je kompanija promenila svoj način razmišljanja zbog niskih cena nafte, dodajući da će Shell objaviti planove za povećavanje svog prisustva na tržištu obnovljive energije u kome će osnovno usmerenje biti na električnu energiju zbog porasta potražnje za električnim vozilima.

Kompanija Shell je saopštila da namerava da investira milijardu dolara (850 milion evra) godišnje u novosnovani sektor Novih energija koji je formiram 2016. godine radi razvoja vodonično-kiseoničnkih gorivnih ćelija i biogoriva za avijaciju i transportnu industriju kao zamena za naftu.

Kompanija Shell je najveći snabdevač energijom iz obnovljivih izvora u SAD.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Slovenija-Energetskim-zakonom-efikasnost-dekarbonizaciju

Slovenija novim Energetskim zakonom podstiče efikasnost, dekarbonizaciju

12. oktobar 2017. - Slovenija novim Energetskim zakonom uređuje podsticaje za zelenu energiju, dekarbonizaciju ugljarskih područja i mere energetske efikasnosti

eu nekp solar ciljevi mreze fleksibilnost

Članice EU ažurirale NEKP-ove: Ciljevi za solar uvećani 90 odsto do 2030.

12. oktobar 2017. - Povećanje ciljeva ne prati planiranje mreža i razvoj fleksibilnosti, što ugrožava energetsku tranziciju, navodi SolarPower Europe

norveska vetar brod amonijak vodonik arkticki krug p2xfloater

Norvežani pokrenuli projekat za proizvodnju vodonika i amonijaka na plutajućem postrojenju u Arktičkom krugu

12. oktobar 2017. - Norveška kompanija H2Carrier podnela je zahtev za dobijanje dozvola za gradnju dva vetroparka velike snage

Mitsubishi Power EPS u sistem za odsumporavanje TENT u A

Mitsubishi Power predao EPS-u sistem za odsumporavanje u TENT-u A

12. oktobar 2017. - Nakon Kostolca B, i u Termoelektrani Nikola Tesla A u Obrenovcu konačno je pušten u rad sistem za odsumporavanje, pa će vazduh biti čistiji