OIE

EVN i ProCredit banka firmama nude finansiranje i instalaciju solarnih panela 

EVN-ProCredit-banka-firme-solarni-paneli

Slika: Pixabay

Objavljeno

24.07.2020.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

24.07.2020.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Firme u Severnoj Makedoniji, zahvaljujući saradnji kompanije za snabdevanje energijom EVN i ProCredit banke, dobile su mogućnost da u paketu dobiju finansiranje nabavke i instalaciju solarnih fotonaponskih panela.

Sada im je lakše da se odluče za korišćenje obnovljive energije, tačnije solarne energije, čiji je potencijal u Severnoj Makedoniji veći nego u EU.

Severna Makedonija ima 280 sunčanih dana, pa je potencijal solarne energije mnogo veći od EU proseka

Godišnje ova zemlja ima više od 280 sunčanih dana, pa proizvodnja jednog solarnog panela može da dostigne 1.500 kWh godišnje, što je daleko iznad evropskog proseka.

Računi se mogu smanjiti za više od 30%, dok se višak energije može prodavati na tržištu

Instaliranje solarnih panela firmama može da donese smanjenje računa za električnu energiju, ali i učešće u smanjenju emisija CO2 i podizanju svesti o značaju održivog razvoja.

Ova zajednička ponuda, kako tvrdi EVN, rešava dva najveća izazova sa kojima se susreću firme zainteresovane za instaliranje solarnih panela, a to su profesionalna i kvalitetna usluga i obezbeđivanje finansiranja.

Investicija se isplati u periodu od 6 do 8 godina

Troškovi električne energije mogu se smanjiti za više od 30%, višak energije može se prodati na tržištu, dok se povrat ulaganja može očekivati u periodu od 6 do 8 godina, navodi EVN.

Kreditna linija ProCredit banke namenjena je svim pravnim licima. Kamatna stopa se kreće od 3%, a nema naknade za odobravanje zajma.

EVN će kupcima nuditi personalizovana rešenja po sistemu ključ u ruke

Ilija Kjiroski, šef grupe za dodatne usluge u EVN Snabduvanje, rekao je da će kompanija kreirati personalizovana rešenja po sistemu ključ u ruke.

Predlog rešenja za korišćenje solarne energije biće napravljen nakon analize potrošnje i samog objekta, dok će EVN, takođe, isporučiti i instalirati panele. Kompanija će i otkupljivati višak energije.

Banke u okviru ProCredit grupe dosad su finansirale slične projekte ukupne instalisane snage veće od 80 MW

Banke u okviru ProCredit grupe dosad su finansirale slične projekte ukupne instalisane snage veće od 80 MW čime su smanjene emisije CO2 za više od 68.000 tona, izjavila je Metodija Minoski, šef odeljenja za upravljanje životnom sredinom ProCredit banke.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

cbam-eu-predlog-zapadni-balkan-elektricna-energija-trziste-spajanje

Šta donosi predlog EU za izmenu pravila o CBAM-u: moguće olakšice, ali nesigurnost od 1. januara nije sprečena

24. jul 2020. - Balkan Green Energy News je analizirao predlog Evropske komisije za izmenu zakona o prekograničnoj taksi na CO2

Gasna elektrana u Sloveniji instalirala solarne elektrane, pa investira u baterije

Gasna elektrana u Sloveniji instalirala solarne elektrane, pa investira u baterije

24. jul 2020. - Termoelektrarna Brestanica (TEB) će instalirati dvosatni baterijski sistem od 40 megavata, nakon što je 2025. pustila u rad solarnu elektranu na zemlji

crna gora cges investicije ranko redzic

CGES će u narednih pet godina uložiti 200 miliona evra

24. jul 2020. - Među najznačajnijim kapitalnim projektima koje je kompanija završila u prošloj godini je rekonstrukcija trafostanice TS Pljevlja 1

slovenija elektro ljubljana baterije distributivna mreza

Elektro Ljubljana izdala uslove za priključenje baterija snage 90 MW na distributivnu mrežu

24. jul 2020. - Slovenački operator distributivnog sistema dosad je već izdao projektne uslove za baterijske sisteme snage 90 MW