OIE

EPHZHB izabrala Megajoule Adria da uradi studiju za vetroelektranu Poklečani

Megajoule-Adria-studija-gradnja-vetroelektrana-poklecani

Slika: Pixabay

Objavljeno

13.04.2020.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

13.04.2020.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Firma Megajoule Adria iz Zagreba trebalo bi da pripremi studiju za Vetroelektranu Poklečani, koju namerava da izgradi Elektroprivreda Hrvatske zajednice Herceg Bosne (EPHZHB).

Kako je saopštila EPHZHB, najbolju ponudu za studiju vetra za Vetroelektranu (VE) Poklečani dala je firma Megajoule Adria iz Zagreba i to 12.500 konvertibilnih maraka (oko 6.400 evra).

Javni poziv za pripremu studije raspisan je juna prošle godine sa rokom za slanje ponuda do jula. Kasnije je, ipak, rok produžen do kraja avgusta.

Firma Megajoule Adria iz Zagreba posao je dobila posle žalbe jer joj je prvobitno ponuda bila ocenjena kao neispravna

Inače, EPHZHB je krajem januara odlučila da posao dodeli konzorcijumu Sveučilište u Mostaru i Energetski institut Hrvoje Požar iz Zagreba, koji je uz Megajoule Adria bio jedini ponuđač. Sveučilište i Institut su zajedno ponudili cenu od 21.800 konvertibilnih maraka (oko 11.150 evra), a ponuda firme Megajoule Adria je odbačena jer, kako je saopšteno, nije bila u skladu sa tenderskom dokumentacijom.

EPHZHB je juna 2014. godine dobila koncesiju za izgradnju i korišćenje VE Poklečani

Međutim, posle žalbe ove firme odlučeno je da je ipak ona podnela najbolju ponudu i da će dobiti posao izrade studije.

Inače, EPHZHB je juna 2014. godine dobila koncesiju za izgradnju VE Poklečani. Ugovorom o koncesiji dobila je 36 lokacija za postavljanje vetroturbina, sa maksimalnom snagom od 5 MW.

EPHZHB je nedavno raspisala tender za održavanje vetroelektrane Mesihovina, prve u BiH.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

cbam-eu-predlog-zapadni-balkan-elektricna-energija-trziste-spajanje

Predlog EU za izmenu pravila o CBAM-u nudi olakšice, ali neizvesnost od 1. januara nije izbegnuta

13. april 2020. - Balkan Green Energy News je analizirao predlog Evropske komisije za izmenu zakona o prekograničnoj taksi na CO2

Gasna elektrana u Sloveniji instalirala solarne elektrane, pa investira u baterije

Gasna elektrana u Sloveniji instalirala solarne elektrane, pa investira u baterije

13. april 2020. - Termoelektrarna Brestanica (TEB) će instalirati dvosatni baterijski sistem od 40 megavata, nakon što je 2025. pustila u rad solarnu elektranu na zemlji

crna gora cges investicije ranko redzic

CGES će u narednih pet godina uložiti 200 miliona evra

13. april 2020. - Među najznačajnijim kapitalnim projektima koje je kompanija završila u prošloj godini je rekonstrukcija trafostanice TS Pljevlja 1

slovenija elektro ljubljana baterije distributivna mreza

Elektro Ljubljana izdala uslove za priključenje baterija snage 90 MW na distributivnu mrežu

13. april 2020. - Slovenački operator distributivnog sistema dosad je već izdao projektne uslove za baterijske sisteme snage 90 MW