Voda

EBRD objavio tender za čišćenje dna Savskog jezera

Slika: Bing

Objavljeno

07.11.2016.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

07.11.2016.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) objavila je tender za projekat čišćenja dna Savskog jezera i izgradnju cevovoda za sirovu vodu u Beogradu.

EBRD je obezbedila zajam vredan 8 miliona evra za prvu tranšu projekta Vode Beograda (Belgrade Water) kojim će se pokriti troškovi osnovnog zadatka uklanjanja sedimenta s dna taložnice na Savskom jezeru. Projekat pod radnim nazivom „Tranša 1 – Komponenta 1“ obuhvata i izgradnju cevovoda za sirovu vodu.

Poziv na tender upućen je posle oglasa za javnu nabavku iz aprila ove godine, a naručilac posla je Javno komunalno preduzeće Beogradski vodovod i kanalizacija.

Izvođači su pozvani da dostave zapečaćene ponude za posao koji će zahtevati uklanjanje oko 200.000 kubnih metara mulja s dna jezera odnosno taložnice, koje opslužuje Fabriku za preradu vode Makiš. Izvođača radova čeka i drugi deo posla, da položi dve cevi za sirovu vodu prečnika Ø1500 i dužine 400 metara. Predviđeno vreme za obavljanje radova je 9 meseci.

Učešće na tenderu će se finansirati iz kreditne linije zajma Banke i otvoreno je za učesnike iz bilo koje države,“ navodi se u tenderskom pozivu EBRD-a, objavljenom 1. novembra. Poslednji rok za učešće na tenderu je 20. decembar 2016. godine u 12:00 časova.

Druga tranša projekta je fokusirana na obavljanje s ovim povezanih radova na obnavljanju obližnje Fabrike za preradu vode „Makiš 1“ za koje je EBRD izdvojila zajam u vrednosti od 4,5 miliona evra.

Savsko jezero je veštačko jezero stvoreno na desnoj obali reke Save, kada je Ada Ciganlija povezana s obalom trima pregradama i praktično pretvorena iz rečnog ostrva u poluostrvo.

Tagovi:
Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

reka Studenica, UNESCO

Unesko obavešten o ugroženosti Studenice zbog planova za male hidroelektrane

7. novembar 2016. - Ekološka udruženja su upozorila Unesko da bi izgradnja MHE mogla da naruši sliv reke Studenice i zaštićeni kulturni predeo oko manastira

Ponovo pokrenut projekat akumulacije Selova, voda za pola miliona ljudi

Ponovo pokrenut projekat akumulacije Selova: voda za pola miliona ljudi na jugoistoku Srbije

7. novembar 2016. - Nakon gotovo četiri decenije od početka projekta, ponovo je pokrenut proces za izgradnju akumulacije Selova na reci Toplici na Jugoistoku Srbije.

gde su vam pare za cevi stare, polekol, pravo na vodu

Gde su pare za cevi stare: Polekol pokrenuo kampanju za obnovu vodovodne infrastrukture

7. novembar 2016. - Polekol je pokrenuo kampanju Gde su pare za cevi stare, putem koje građani mogu da od lokalnih samouprava traže ulaganja u vodovodnu mrežu

srbija EPS Vlasinske HE energotehnika juzna backa iskrin labus zivkovic aleksic labus

Energotehnika – Južna Bačka dobila posao modernizacije Vlasinskih hidroelektrana za EPS

7. novembar 2016. - Vlasinske hidroelektrane počele su sa radom 6. novembra 1955. godine, puštanjem u pogon prvog agregata u HE Vrla 1