OIE

Balkan Solar Summit održaće se 8. i 9. februara u Banjaluci

Balkan Solar Summit od 8. do 9. februara u Banjaluci

Foto: Balkan Solar Summit

Objavljeno

27.01.2024.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

27.01.2024.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Konferencija Balkan Solar Summit biće održana 8. i 9. februara u Banskom dvoru u Banjaluci, gde će se diskutovati o najnovijim trendovima i inovacijama u oblasti energije solara i vetra, skladištenja energije, kao i o drugim aspektima energetske tranzicije i održivosti.

Program skupa Balkan Solar Summit obuhvata niz panel diskusija, predavanja i radionica, sa fokusom na inovativne pristupe, strategije i tehnologije koje su ključne za tranziciju ka održivoj energetskoj budućnosti.

Među temama su uloga solarne energije u postizanju ugljenične neutralnosti, finansiranje projekata za solar i vetar, kao i razvoj i implementacija baterijskih sistema za skladištenje energije.

„Uložili smo izuzetan trud da okupimo vodeće stručnjake i inovatore iz oblasti obnovljivih izvora energije, stvarajući platformu koja, ne samo da informiše, već i inspiriše“, rekao je programski direktor Ervin Leko.

Leko: Okupili smo sve ključne faktore u lancu projekata iz obnovljivih izvora energije

On je istakao da je svaki segment programa pažljivo dizajniran da podstakne diskusiju, saradnju i stvaranje novih ideja.

„Okupili smo sve ključne faktore u lancu projekata iz obnovljivih izvora energije, uključujući investitore, projektante, finansijere, trgovce i zakonodavce, sa ciljem poticanja saradnje, razmjene znanja i stvaranja povoljnog okruženja za razvoj solarnih, vjetro i drugih projekata u regiji“, naglasio je Leko.

Balkan Solar Summit, kako kažu organizatori, nije samo mesto za učenje i razmenu iskustava, već i platforma za povezivanje i stvaranje novih poslovnih prilika u dinamičnom sektoru obnovljivih izvora energije.

Konferencija je koncipirana kao biznis događaj i Game Changer u svetu obnovljivih izvora energije

Banjaluku će ovog februara, osim predstavnika kompanija iz BiH, Srbije, Hrvatske i Crne Gore, posetiti i predstavnici firmi iz Kine, Egipta, Turske, Češke, Španije i brojnih drugih zemalja.

“Summit je koncipiran kao biznis događaj i Game Changer u svijetu obnovljivih izvora energije. Posjetioce očekuje izuzetan program sa više od 60 stručnjaka, koji će diskutovati o najnovijim trendovima i izazovima u industriji. Kvalitet scene i produkcije će biti na najvišem nivou, a obećavamo i brojne prilike za netvorking, što će našim učesnicima omogućiti da stvore vrijedne poslovne veze i razmijene znanja“, rekla je direktorka konferencije  Milena Mijatović.

Organizatori navode da je karata za Balkan Solar Summit sve manje, pa pozivaju zainteresovane da rezervišu mesto na vreme.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Micotakis predlaze upotrebu malih modularnih reaktora za ostrva i data centre

Micotakis: Grčka razmatra upotrebu malih modularnih reaktora za ostrva i data centre

27. januar 2024. - Razvoj SMR-ova i globalna renesansa nuklearne energije doveli su u Grčkoj do prve rasprave o nuklearnoj energiji posle mnogo godina

sardinija

Stanovništvo Sardinije protiv velikih projekata zelenih elektrana

27. januar 2024. - Regionalna vlada Sardinije je uvela moratorijum na gradnju i donela nove propise kojima je mogućnost razvoja obnovljivih izvora energije ograničena

crna gora francuska afd sporazum kredit spajic vukovic

Crna Gora potpisala ugovor o kreditu sa Francuskom razvojnom agencijom

27. januar 2024. - Francuska razvojna agencija će podržati reforme u sektorima upravljanja otpada, obnovljive energije, održivog šumarstva i klimatskih akcija

srbija solar djedovic zivkovic petka kostolac

Solar u Srbiji dostigao 166 MW, cifre se menjaju na dnevnom nivou

27. januar 2024. - Kapacitet solarnih elektrana je samo u poslednja tri meseca povećan za skoro 24 MW, pokazuju podaci Ministarstva rudarstva i energetike