OIE

Otvorene prijave za osmu Letnju školu Energetske zajednice

Otvorene prijave za osmu Letnju skolu Energetske zajednice

Foto: Energetska zajednica

Objavljeno

24.01.2024.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

24.01.2024.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Postdiplomci, istraživači iz svih oblasti energetike, mladi profesionalci iz vladinih institucija, kompanija i nevladinih organizacija, imamo lepe vesti za vas! Energetska zajednice i ove godine ogranizuje Letnju školu, koja će vam pružiti priliku da proširite svoje znanje iz oblasti energetike.

Osma Letnja škola Energetske zajednice će se održati od 20. do 27. jula na Tehničkom univerzitetu Moldavije u glavnom gradu Kišinjevu.

Kao i proteklih godina, fokus je na sektorima energetike koji prolaze kroz tranziciju, pogotovo u Jugoistočnoj i Istočnoj Evropi. Program će obuhvatiti širi geografski kontekst u Evropi, a verovatno i preko toga.

Cilj škole je da omogući učesnicima da razumeju energetske sektore i promoviše razvoj veština u svim temama vezanim za energetiku. Program obuhvata kombinaciju kurseva, gostujućih predavanja, društvenih i kulturnih aktivnosti. Pored teorijskih elemenata, uključuje praktičnu obuku kroz studije slučaja i lažne slučajeve. Grupa koja bude najbolja, dobiće priznanje.

Prijave su otvorene do 31. marta

Ukoliko ste zainteresovani, možete da se prijavite do 31. marta. Popunićete prijavni formular i dostavićete ga sa kratkim radom na temu energetske politike. Kandidate će izabrati Sekretarijat Energetske zajednice u konsultaciji sa akademskim i istraživačkim institucijama zemalja učesnica.

Što se tiče kriterijuma, u obzir će biti uzete prijave studenata postdiplomskih studija (master i doktorskih), istraživača iz različitih oblasti, stručnjaka iz državnih institucija, energetskih kompanija i nevladinih organizacija. Kandidati ne mogu biti stariji od 35 godina.

Učešće je besplatno

Pored državljana Evropske unije, učestvovanje je besplatno za državljane Albanije, Jermenije, Azerbejdžana, Bosne i Hercegovine, Gruzije, Kosova*, Moldavije, Crne Gore, Severne Makedonije, Norveške, Srbije, Ukrajine, Velike Britanije i Turske. Biće izabrano ukupno 48 polaznika.

Ovogodišnja Letnja škola se organizuje se u saradnji sa Višegradskim fondom, fondacijom Friedrich-Ebert-Stiftung – Dialogue Southeast Europe (FES SOE), Univerzitetom Polis i Tehničkim univerzitetom Moldavije.

Studenti koji budu prošli letnju školu će dobiti po tri ECTS poena.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

federacija bih pravilnik energetske dozvole

U Federaciji BiH nije potrebna energetska dozvola za elektrane snage manje od 1 MW

24. januar 2024. - Ministarstvo energije, rudarstva i industrije Federacije BiH donelo je Pravilnik o izdavanju energetske dozvole

La Kamera IRENA Moramo da instaliramo vise elektrana na obnovljive izvore i brze

La Kamera (IRENA): Moramo da instaliramo više elektrana na obnovljive izvore i brže

24. januar 2024. - Šef agencije IRENA Frančesko la Kamera skrenuo je pažnju na geografsku koncentraciju širenja kapaciteta iz obnovljivih izvora u nekim delovima sveta

Srbija digitalizovala izdavanje dozvola u energetici

Srbija digitalizovala izdavanje dozvola u energetici

24. januar 2024. - U Srbiji su uvedeni digitalni servisi za izdavanje i produžavanje dozvola u sektoru energetike i postupak izrade ekoloških studija

vetroparkovi prikljucak na mrezu eu windeurope izvestaj

WindEurope: Vetroparkovi snage 500 GW čekaju priključak na mrežu

24. januar 2024. - Pristup mreži je zamenio procedure za dobijanje dozvola kao usko grlo broj jedan za izgradnju vetroelektrana.