OIE

Poljaci i Španci će u Malom Iđošu graditi dva vetroparka

mali idjos vetrparkovi spanci poljaci

Foto: Pexels from Pixabay

Objavljeno

24.02.2022.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

24.02.2022.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Opština Mali Iđoš stavila je na rani javni uvid dva plana detaljne regulacije za gradnju vetroparka Lovćenac, snage 300 megavata (MW) i Feketić, snage 90 MW.

Investitor u vetroelektranu Lovćenac je firma WPP West Wind iz Beograda u vlasništvu poljske kompanije V-Ridium Wind, dok će Feketić graditi Ecoener Wind Power plant iz Beograda čiji vlasnik je kompanija Grupo Ecoener iz Španije, prenela je eKapija.

Planom detaljne regulacije za vetropark Lovćenac je obuhvaćeno područje površine oko 5.720 hektara, i to deo katastarskih opština Lovćenac, Feketić i Mali Iđoš, koje se većim delom prostiru istočno od autoputa Beograd-Subotica do granice sa opštinama Bečej, Srbobran i Bačka Topola.

Lovćenac će imati oko 50 vetrogeneratora, a Feketić 21

Zemljište predviđeno za gradnju je pretežno poljoprivredno zemljište u privatnoj svojini.

Vetroelektrana Lovćenac imaće oko 50 vetrogeneratora, a zbog blizine naseljenih mesta Mali Iđoš, Lovćenac i Feketić biti utvrđena određena ograničenja u gradnji koja će biti definisana nakon analiza urađenih kroz modelovanje disperzije buke i treperenja senki, kao i analize vizuelnog uticaja na naseljena mesta.

Vetropark Feketić trebalo bi da ima 21 vetrogenerator, koji će biti locirani na površini od oko 2.100 hektara južno od naseljenog mesta Feketić. Zemljište na kojem je planirana je takođe poljoprivredno, u privatnoj svojini, navodi se u Planu detaljne regulacije za vetropark Feketić.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

srbija prirodni gas rusija prekid tranzita bugarska eu sankcije

Đedović Handanović: Srbija u teškoj situaciji zbog prekida tranzita ruskog gasa preko Bugarske

24. februar 2022. - Ministarstvo rudarstva i energetike Srbije saopštilo je da se zemlja nalazi u veoma teškoj situaciji...

srbija struja poskupljenje racun placanje oktobar

EPS i EDS od oktobarskog računa uvode dva nova popusta

24. februar 2022. - Novine prate poskupljenje struje za prosečnih 6,6 odsto i smanjenje praga za ulazak u crvenu zonu sa 1.600 na 1.200 kWh

Pocela sa radom prva agrosolarna elektrana u Lombardiji

U Lombardiji puštena u rad agrosolarna elektrana od 10 megavata

24. februar 2022. - MET Group, energetska kompanija sa sedištem u Švajcarskoj, pustila je u rad svoju prvu agrosolarnu elektranu u Italiji

cbam energetska zajednica elektricna energija

Energetska zajednica: Primena CBAM-a sve bliža, a Zapadni Balkan još uvek daleko od izuzeća

24. februar 2022. - Izveštaj Energetske zajednice ukazuje da napori za ispunjavanje kriterijuma za izuzeće od CBAM-a za električnu energiju dobijaju na zamahu