Mobilnost

TENDER: Nabavka 25 trolejbusa za Sarajevo

tender-trolejbusi-sarajevo

Photo: Pixabay

Objavljeno

16.08.2019.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

16.08.2019.

Komentari

comments icon

0

Podeli

Ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo u Bosni i Hercegovini raspisalo je javni poziv za nabavku 25 novih trolejbusa i pratećih usluga, koja će biti finansirana kreditom Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), navodi se u obaveštenju o nabavci postavljenom na portalu za elektronske nabavke za klijente EBRD-a (ECEPP).

Pored unapređenja infrastrukture javnog prevoza Kantona Sarajevo, nabavka novih trolejbusa ima za cilj i zaštitu životne sredine putem korišćenja ekološki prihvatljivih električnih vozila, stoji u saopštenju kantonalne vlade.

Javni poziv za nabavku trolejbusa objavljen je 17. jula ove godine, a rok za dostavljanje ponuda je 2. septembar, navodi se u obaveštenju EBRD-a. Tenderska procedura se sprovodi preko portala za elektronske nabavke ECEPP.

Ugovor sa izabranim dobavljačem bi trebalo da stupi na snagu 18. novembra 2019. godine i da traje oko 8-16 meseci, dok bi trolejbusi bili dostavljani u fazama. Metod nabavke je otvoreni tender koji se sprovodi u jednoj fazi, a ponuđači mogu biti iz bilo koje zemlje, stoji u obaveštenju.

Trolejbusi će biti plaćeni iz zajma EBRD-a od 15 miliona evra

Vlada Kantona Sarajevo je 15. avgusta ove godine usvojila predlog odluke o prihvatanju zaduženja po ugovoru o zajmu između Bosne i Hercegovine i EBRD-a od 15 miliona evra za realizaciju projekta “Javni prevoz Sarajevo” i dostavila ga skupštini kantona na usvajanje. Sredstva iz ovog kredita će biti korišćena za kupovinu novih električnih trolejbusa, navodi se na sajtu Vlade.

Period otplate zajma je 15 godina, uz poček od dve godine, kaže Amel Kovačević, ministar finansija Kantona Sarajevo. Nakon donošenja ove odluke sledi potpisivanje supsidijarnog sporazuma sa Federacijom Bosne i Hercegovine (FBiH) kojim će zaduženje po osnovu uzimanja ovog zajma biti preneto na Kanton Sarajevo, navodi se u saopštenju.

Ministar saobraćaja Adnan Šteta objasnio je da je cilj projekta “Javni prevoz Sarajevo” podizanje kvaliteta javnog prevoza na nivo evropskih standarda, zaštita životne sredine, poboljšanje bezbednosti osoblja i putnika, kao i povećanje ekonomske konkurentnosti, piše na sajtu Vlade.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

srbija elektricna vozila filip mitrovic

U Srbiji ima 6.000 električnih vozila

16. avgust 2019. - U Srbiji ima oko 6.000 registrovanih električnih vozila, rekao je Filip Mitrović, koordinator Emobility klastera Privredne komore Srbije

srbija indija baterije ChemVolt Global ElevenEs

Indijski ChemVolt Global i srpski ElevenEs sklopili strateško partnerstvo za baterije

16. avgust 2019. - Dve kompanije planiraju da uspostave robustan ekosistem za napredno skladištenje energije i električnu mobilnost u Indiji

hrvatske elektricni autobusi zagreb zet ante susnjar luka balen marko bogdanovic

Početak dekarbonizacije javnog prevoza u Zagrebu: 21 milion evra za instalaciju punjača za električne autobuse

16. avgust 2019. - Hrvatska je obezbedila 50 miliona evra za instaliranje najmanje 150 punjača za električne autobuse širom zemlje

Albanija otvorila klaster energetike zivotne sredine pregovorima EU

Albanija otvorila klaster energetike, životne sredine u pregovorima s EU

16. avgust 2019. - Albanija je počela pregovore s EU o poglavljima koja čine klaster 4. On obuhvata zelenu agendu i održivo povezivanje.