Energetska efikasnost

Predlog zakona o energetskoj efikasnosti upućen u parlament Kosova*

Predlog-zakona-o-energetskoj-efikasnosti-upuccen-u-parlament-Kosova

Photo: Government of Kosovo*

Objavljeno

04.06.2018.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

04.06.2018.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Vlada Kosova* usvojila je Predlog zakona o energetskoj efikasnosti i uputila ga u parlament.

Ideja zakona je uspostavljanje pravnog okvira za postizanje ciljeva energetske efikasnosti, kao i sprovođenje svih relevantnih direktiva EU, izjavio je ministar ekonomskog razvoja Valdrin Lluka.

Ministar je, kako se navodi u saopštenju, dodao da će za osnivanje fonda, predviđenog zakonom, Kosovo* obezbediti deset miliona evra od EU.

EU je obećala finansiranje od donatora, dok upravljanje fondom treba da bude regulisano pravilima koja se odnose na slične fondove EU, rekao je Lluka.

Prema rečima ministra, pozitivni efekti fonda biće poboljšanje energetske efikasnosti, smanjenje potrošnje energije u sektoru domaćinstava i smanjenje zagađenja životne sredine.

* Ovaj naziv je bez prejudiciranja statusa i u skladu je sa Rezolucijom Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija 1244 i mišljenjem Međunarodnog suda pravde o deklaraciji o nezavisnosti Kosova.
Tagovi:
Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

konkurs BiH projekte odrzive energije lokalne zajednice

Počeo konkurs u BiH za projekte održive energije za lokalne zajednice

4. jun 2018. - EU4CAET Instrument za dodjelu grantova objavio je svoj prvi poziv za projekte za obnovljivu energiju u okviru lokalnih zajednica u BiH

eet virtuelno brojilo struja

Austrijski EET razvio virtuelno brojilo za lakše merenje potrošnje struje u kući

4. jun 2018. - Uz pomoć veštačke inteligencije, inovativno brojilo firme EET određuje ukupnu potrošnju struje u kući za manje od jedne sekunde

Spajic Japanski Itochu zainteresovan projekat spalionice otpada

Spajić: Japanski Itochu zainteresovan za projekat spalionice otpada

4. jun 2018. - Premijer Crne Gore Milojko Spajić izjavio je da će biti izgrađena spalionica otpada kapaciteta do 50 megavata i da je Itochu iz Japana zainteresovan za taj projekat

Najcitaniji tekstovi 2025 balkan green energy news

Najčitaniji tekstovi na portalu Balkan Green Energy News u 2025.

4. jun 2018. - Uz listu najčitanijih tekstova na sajtu, Balkan Green Energy News svima želi puno zdravlja i sreće u Novoj 2025. godini!