Električna energija

Operatori prenosnog sistema MAVIR i HOPS najavili raspodelu unutardnevnih kapaciteta

Operatori prenosnog sistema MAVIR i HOPS najavili raspodelu unutardnevnih kapaciteta

Photo: Pixabay

Objavljeno

23.03.2018.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

23.03.2018.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Operatori prenosnog sistema za električnu energiju Hrvatske i Mađarske, HOPS i MAVIR, najavili su za 27. mart početak unutardnevne (intraday) raspodele kapaciteta na hrvatsko-mađarskoj granici.

„Go-Live datum dodele unutardnevne raspodele kapaciteta na hrvatsko-mađarskoj granici je određen u 18 sati 27. marta, uz objavljivanje ID ATC vrednosti, za radni dan 28. mart“, navode u saopštenju operatori prenosnog sistema Hrvatske i Mađarske.

Na granici bidding zona kompanija HOPS i MAVIR raspodelu obavlja hrvatski operator prenosnog sistema HOPS u skladu sa Pravilima za raspodelu Cross Zonal Intraday Capacity.

Proces prijema prijava sa relevantnom dokumentacijom počinje 20. marta.

Operatori prenosnog sistema, HOPS i MAVIR, već duže rade na uvođenju raspodele unutardnevnih kapaciteta za bidding zone na hrvatsko-mađarskoj granici, kako bi se poboljšala alokacija prekograničnih prenosnih kapaciteta, dostigao viši nivo usklađivanja poslovnih procesa dva operatora prenosnog sistema sa propisima Evropske unije, kao i ispunili zahtevi učesnika na tržištu koji se odnose na uvoz ili izvoz električne energije u vanrednim situacijama po pristupačnijim cenama.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

Fortis Energy izgradnju hibridne elektrane u Srbiji pre kraja juna

Fortis Energy kreće u izgradnju hibridne elektrane u Srbiji pre kraja juna

23. mart 2018. - Fortis Energy je objavio da je spreman za instaliranje BESS-a od 36 megavat-sati u sklopu projekta fotonaponskog postrojenja Noćaj 1

KONČAR Transformatorski kotlovi Siemens fabrika

Končar ulaže pola milijarde evra u proizvodne pogone u naredne tri godine

23. mart 2018. - Končar je otvorio fabriku transformatorskih kotlova sa kompanijom Siemens Energy, a planira i razvoj protivdronske zaštite energetskih objekata

hrvatska jutarnji list ante susnjar konferencija podsticaji obnovljiva energija fid in tarife

Šušnjar: Hrvatska za podsticanje obnovljivih izvora dala četiri milijarde evra, nema više subvencija za vetar i solar

23. mart 2018. - Nastavljamo, sa razvojem obnovljivih izvora, ali uravnoteženo i odgovorno, istakao je ministar ekonomija Ante Šušnjar

Evropa dogovorila 100 gigavata zajedničkih projekata vetroparkova na Severnim morima

Evropa dogovorila 100 gigavata zajedničkih projekata vetroparkova na Severnim morima

23. mart 2018. - Zvaničnici i zvaničnice devet zemalja okupili su se danas u Hamburgu da daju podstrek za vetroelektrane na vodi na Severnim morima