Energetska efikasnost

ScadaWatt traži partnere u Srbiji za primenu svojih sistema za digitalizaciju energetike

esma sahin scadawatt bef 2025

Foto: Balkan Green Energy News

Objavljeno

10.06.2025.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

10.06.2025.

Država

Komentari

comments icon

0

Podeli

Proizvođač elektronske opreme i softvera ScadaWatt traži partnere u Srbiji za implementaciju svojih sistema za digitalizaciju energetike. ScadaWatt, bronzani sponzor Beogradskog energetskog foruma 2025, proizvodi sisteme za daljinski monitoring i upravljanje solarnim elektranama.

„Ovde smo da bismo ostvarili saradnju u digitalnoj transformaciji energetskog sektora i izgradili nova partnerstva“, rekla je Esma Šahin, predstavnica kompanije ScadaWatt, na konferenciji BEF 2025.

“U Srbiji trenutno pokrećemo lokalnu uslugu višejezične podrške i nudimo brzu i pouzdanu tehničku podršku preko našeg lokalnog servisnog tima,” izjavila je Šahin na marginama konferencije.

Sistemi za upravljanje i monitoring kompanije ScadaWatt se trenutno koriste u solarnim elektranama ukupnog kapaciteta 800 megavata širom sveta, navela je ona.

Sistemima ScadaWatt se upravlja solarnim elektranama ukupnog kapaciteta 800 megavata

Ova turska kompanija je prepoznatljiva po rešenju za automatizaciju monitoringa solarnih elektrana ScadaWatt, koje predstavlja kulminaciju bogatog iskustva stečenog u sektoru solarne energije. Rešenja ove kompanije omogućavaju korisnicima da istovremeno upoređuju podatke sa senzora kao što su inverteri, uređaji za analizu električne energije i električna brojila, navodi se na sajtu ScadaWatt-a.

ScadaWatt projektuje i proizvodi rešenja za energetsku efikasnost, kao što su uređaji za merenje, praćenje i kontrolu industrijskih sistema (eng. supervisory control and data acquisition – SCADA), senzori i zaštitni releji. Pored sistema za praćenje i kontrolu solarnih elektrana, kompanija u svom portfoliju ima i meteorološke senzore, zaštitne releje i udaljene terminalne jedinice (remote terminal unit – RTU), dodala je Šahin.

Zero Injection Module – modul za rad bez predavanja struje u spoljni sistem – omogućava regulaciju invertera po PID (proporcionalno-integralno-derivacionom) principu, pri čemu se mere vrednosti potrošnje, a proizvodnja električne energije prilagođava potrošnji. Na taj način se, prema navodima sa sajta, obezbeđuje da se nimalo električne energije ne isporučuje u elektroenergetsku mrežu.

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

GGF pojacava direktno kreditiranje uz fokus na energetsku bezbednost tranziciju

GGF pojačava direktno kreditiranje uz fokus na energetsku bezbednost, tranziciju

10. jun 2025. - Fond za zeleni razvoj (GGF) je u svom izveštaju za 2024. predstavio kako širom Jugoistočne Evrope i Kavkaza i drugde on pogoni zelenu tranziciju

Opštine i gradovi u Srbiji mogu da se prijave za grantove za energetsku efikasnost

Opštine i gradovi u Srbiji mogu da se prijave za grantove za energetsku efikasnost

10. jun 2025. - Za unapređenje energetske efikasnosti objekata od javnog značaja u Srbiji izdvojeno je 571,3 miliona dinara

mehanizam za modernizaciju projekti eu

3,66 milijardi evra iz Modernizacionog fonda za projekte čiste energije u devet zemalja EU

10. jun 2025. - Projekti obnovljivih izvora energije, modernizacije mreže i energetske efikasnosti biće podržani i u Hrvatskoj, Sloveniji, Grčkoj i Rumuniji.

marta kos plan rasta za zapadni balkan skopje

EU planira podršku projektima obnovljive energije i modernizacije mreže kroz Plan rasta za Zapadni Balkan

10. jun 2025. - Evropska komisija je predložila prvi paket podrške, od 87,7 miliona evra, u okviru Plana rasta za Zapadni Balkan.