OIE

Konferencija OIE SRBIJA 2022 održava se 15. septembra u Beogradu

Konferencija OIE_Beograd_15.09.2022.

Foto: OIE Srbija

Objavljeno

24.08.2022.

Država

Autor

Komentari

comments icon

0

Podeli

Objavljeno

24.08.2022.

Država

Autor

Komentari

comments icon

0

Podeli

Konferencija “OIE SRBIJA 2022” održava se 15. septembra 2022. godine u hotelu Metropol u Beogradu u organizaciji Udruženja Obnovljivi izvori energije Srbije, institucionalno partnerstvo Ministarstva rudarstva i energetike, Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) i organizacije WindEurope.

Prema najavama organizatora, interesovanje za konferenciju je ogromno, kako od strane domaće publike iz sveta biznisa, tako i iz regiona.

Prema preliminarnoj agendi, konferencija će se sastojati od pet panela u čijem fokusu će biti sledeće teme:

  • Uticaj bezbednosne i ekonomske krize na razvoj OIE projekata (regionalni pogledi);
  • Tržišni izazovi, regulatorne prepreke i investicioni ambijent kao ključni elementi za realizaciju vetroparkova i drugih OIE projekata (reč investitora i proizvođača opreme);
  • Finansiranje OIE projekata iz ugla vodećih banaka i bankara;
  • Razvoj, izgradnja i operativni rad OIE projekata iz ugla eksperata za zaštitu životne sredine;
  • Integracije OIE u tržište električne energije (godinu dana kasnije, najveći elektroenergetski eksperti sumiraju svoje projekcije sa prethodne konferencije i daju nova predviđanja).

Govornici na panelima će biti ključni donosioci odluka u javnom i privatnom sektoru među kojima izdvajamo za sada potvrđene: Matteo Colangeli i Grzegorz Zielinski (EBRD), Jelena Matejić (EMS), Miloš Mladenović (SEEPEX), Anne-Catherine de Tourtier (Nordex), Ivan Komušanac (WindEurope). Među panelistima će se naći i jedan od najpoznatijih evropskih eksperata za zaštitu životne sredine Tony Iles, zatim čelnici vodećih komercijalnih banaka i brojni drugi eksperti.

Podršku iz publike potvrdili su brojni diplomatski predstavnici, dok se među registrovanim posmatračima nalaze top menadžeri različitih evropskih kompanija.  Registracioni link je još uvek otvoren na Konferencija 2022 – OIE

 

Komentara: (0)

Budite prvi i ostavite komentar na ovaj članak.

Unesite vaš komentar
Molimo sačekajte... Molimo vas popunite obavezna polja Dogodila se greška, osvežite stranu pa probajte ponovo. Vaš komentar je uspešno poslat na moderaciju.

Slični članci

hse plutajuca solarna elektrana sostanj

Opština Šoštanj traži konkretne koristi za građane od prve plutajuće solarne elektrane u Sloveniji

24. avgust 2022. - Državna elektroprivreda HSE se nada da bi izgradnja prve plutajuće solarne elektrane u Sloveniji mogla da počne krajem 2027.

srbija hrvatska ENGAGE subotica solar stajalista gorjani elektrana

Hrvatska i Srbija zajednički instalirale solarne panele na 30 javnih objekata

24. avgust 2022. - Investicije su sprovodene kroz projekat Energetski efikasne zajednice - ENGAGE, vredan više od dva miliona evra

Rumunija milijarde AI cvoriste nuklearni pogon podzemne data centre

Rumunija sprema milijarde za AI čvorište na nuklearni pogon, podzemne data centre

24. avgust 2022. - Rumunija razvija projekat Black Sea AI Gigafactory, vredan i do pet milijardi evra, za 100.000 akceleratora kod nuklearnih elektrana

crna gora mapiranje studija solar vetar TNC eko tim

Mapirane ekološke lokacije za gradnju solarnih elektrana i vetroaprkova snage 16,3 GW u Crnoj Gori

24. avgust 2022. - Crna Gora poseduje lokacije, koje imaju slab uticaj na biodiverzitet i ljude, sa potencijalom za...